V Hronově to vypadalo, že si konec ročníku Buldoci pořádně pokazí. Bleskově prohrávali s posledním týmem tabulky už 1:5! Jenže naštěstí ještě do první pauzy Sýkora s Patykem snížili a Řisuty pod vedením Pavla Křepelky dotahovaly i dál. Povedlo se jim to ve třetím dějství zásluhou tref Bílka a Janečka, jenž se stal mužem zápasu, protože spolu s Jandu jako jediní proměnili nájezd a díky tomu Buldoci brali druhý bod navíc.

Vítězové slavili a bylo co. Zejména od Vánoc hráli velmi dobře a kýženou záchranu měli jistou už několik kol před koncem. Přesto makali dál.

Tým vyhlásil i imaginární cenu Držák roku, kterou dostal Matyáš Rendla, jenž nechyběl v sezoně ani v jednom zápase. Jen jedinkrát scházeli kapitán Vítězslav Bílek a Pavel Řepka.

Naopak dlouho chyběl Petr Patyk, ale když se uzdravil a začal v závěru ledna hrát, chytil neskutečnou fazonu. V posledních deseti zápasech zaznamenal 25 bodů za 11 branek a 15 asistencí. Celkem Patyk udělal 43 bodů (18+25), ale jasně nejlepším hrče v bodování byl nestárnoucí Vítězslav Bílek. Dlouholetý extraligový borec skončil v pořadí celé ligy pátý za 66 bodů (29+37).

V další sezoně by scházet zase neměl.

HC Hronov – HC Řisuty 5:6 sn. (5:3, 0:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Poppel (Akhmetianov), 11. Exner (Kubeček, Subbotin), 12. Akhmetianov (Poppel, Pavelka), 12. Kubeček (Subbotin, Voňka), 16. Štrombach (Akhmetianov, Poppel) – 8. Okegawa (Křepelka, Chamrád), 16. Sýkora (Potechin, Pejchal), 20. Patyk (Pejchal, Řepka), 43. Bílek (Patyk, Janeček), 47. Janeček (Pejchal, Potechin), rozh. nájezd Janeček.