Ale vedení hlásí velké posily. Ne, že by je koupilo, ale vrací se po zranění. Po Čurillovi a Mudrochovi může trenér Otakar Vejvoda v úterý počítat také s Tomášem Hornou a Martinem Procházkou. Mohli by se vrátit do prvního útoku, ale nestane se tak. Hrát budou ve formaci čtvrté.

„Je to jednoduché, vítězná sestava se nemění,“ usmívá se Vejvoda, podle něhož obě hvězdy výběru jeho verdikt přijaly v pohodě. „Je to lepší i pro ně. Dlouho nehráli a sami nevědí, co od sebe čekat, jak na tom budou. Pokud se jim bude dařit, vše se může změnit,“ dodává kladenský trenér.

Sám ani neví, že Kladno v sezoně ještě dvakrát po sobě za tři body nevyhrálo. „To ani není možné, vážně? O to víc mě mrzí, že jsme neuspěli ve Varech, už mohly být tři. Ale uděláme vše pro to, abychom to v úterý vylepšili,“ slibuje.

Už proto, že s Budějovicemi má Kladno jako s jedním z mála celků v ročníku aktivnější bilanci. Jednou vyhrálo v normální hrací době (doma 5:3), jednou na nájezdy (venku 5:4) a jednou podlehli v prodloužení (1:2).

Tehdy zlomili skvělou sérii neprůstřelnosti brankáře Romana Turka (gól dal Stieler), teď budou chtít zastavit další sérii – Jihočeši vyhráli tři poslední duely. Naposledy zlomili Třinec, hlavně díky ve velké formě hrajícímu Mickovi. Posila ze Slavie se rozkoukala, dala Litvínovu hattrick a Ocelářům dva fíky. Původně slávistický obr obvykle trápí i Středočeši.

Pokud Kladno bude hlavně fyzicky schopné po těžkém mači s Plzní protivníkovi čelit, má šanci, i když to bude asi úplně jiný zápas.

„Souhlasím, asi to tolik neotevřou,“ domnívá se kladenský trenér a souhlasí s ním i autor dvou nedělních gólů Radek Bělohlav. „Budějice hrajíúplně o něco jiného než Plzeň, o každý bod jako my. Takže to bude úplně jiný hokej,“ řekl hráč, který v jihočeském klubu vyrostl.