„Bylo by hezké, kdyby to platilo i nadále. Dobré výsledky jsme s ním měli i v přípravě,“ uvedl den před utkáním kouč Kladna Zdeněk Müller, jenž je při skládání sestavy limitovaný zraněními.

Za prvé v bráně opět nebude Kopřiva, jehož zraněné koleno se trošku zlepšilo a možná zasáhne už do nedělního zápasu se Znojmem.

„Chytat bude Orct, který je v pořádku,“ prozradil Müller. Orct v prvoligovém Ústí nad Labem, kde měsíc vypomáhal, odchytal čtyři utkání, v posledních kolech ale vinou zranění nenastoupil. Müller se musí vypořádat i s dalšími absencemi.

Mimo hru jsou Tomajko a Čurilla, jenž v prvním utkání v Liberci zaznamenal dvě branky. Ve čtvrtém útoku tak budou hrát Rudovský, Stieller a Nedvěd. Kladno na severu Čech nečeká nic snadného, protože výkony domácích mají stoupající tendenci. „Jeho forma je určitě lepší než na začátku sezony,“ konstatoval Müller.

Poslední výhra Tygrů nad Středočechy se zrodila přesně před 13 měsíci. Má datum 28. října 2007. Od té doby trvá série kladenských vítězství – v druhé polovině loňské sezony 2:1 v prodloužení a 3:2 na nájezdy, letos v létě v přípravě 5:3 a 3:2, a v první části letošního ročníku extraligy 5:3 a 3:1.

Liberecký trenér Filip Pešán obě letošní ligové prohry s Kladnem osobně viděl, ačkoliv u týmu ještě nebyl. „Změníme oproti těm zápasům taktiku. Musíme si dát pozor na oslabení. Naše disciplína může ten zápas hodně ovlivnit,“ upozornil.

Do sestavy se již vrací Bartovič, mimo hru jsou Derner a nově také obránce Moravec a útočník Pabiška, naopak už trénoval Plodek, který měl ve středu zdravotní problémy. Liberec od nástupu nového kouče Filipa Pešána získal v domácí aréně ze čtyř utkání plných 12 bodů.

„Pevně doufám, že to tak bude i nadále. Máme fantastickou diváckou kulisu, která je tím pověstným šestým hráčem. Pomáhá to i k tomu, že nasazení a koncentrace hráčů je stoprocentní až do konce zápasu,“ řekl Pešán.

Kladnu se venku nedaří, z 11 zápasů vytěžilo jen devět bodů. Naposledy se Kladenští radovali na soupeřově ledě v polovině října po prodloužení v Třinci, výhra za tři body se však datuje až k 16. září v Mladé Boleslavi.