Za Rytíře nastupoval už ve třech sezonách od roku 2011 do 2012. Nejprve tu dokončil ročník 2010/11, následně odehrál velmi úspěšně celý ročník 2011/12 a pak zahájil i ročník nový. Tehdy měl ale při výluce v NHL nízký icetime a odešel do Sparty. „Ten ročník ovlivnila výluka v NHL, kdy spousta z nás měla menší icetime. Já chtěl být tehdy více vytížený a řešil jsem to s Jardou tenkrát stejně tak, jako teď, když jsem se vrátil. Fanouškům tehdy nevadilo, že jsem odešel z Kladna, ale to, že jsem šel do Sparty, což jim nezazlívám. Teď nicméně věřím, že mi budou zase fandit,“ řekl na klubovém serveru Hovorka.

Tehdy byl vicemistrem světa, protože když v K:ladně vedle Jaroslava Kally a Michala Dragouna zazářil v předešlém ročníku 32 body, dostal se i do reprezentace Slovenska, která pod vedením kouče Vladimíra Vůjtka vyřadila na MS Česko a došla až ke stříbrným medailím.

Hovorka po odchodu z Kladna hodně měnil kluby, nikde dlouho nevydržel. Po Spartě byl ve Varech, Chomutově, Vítkovicích, Žilině, dalekém Vladivostoku a nakonec v Pardubicích, které loni zachraňoval v baráži a góly sázel i do kladenské sítě.

Letos tam nenašel společnou řeč s týmem a v klubu, kde se hráči mění jako spodní prádlo, skončil.

close Rytíři Kladno - Kometa Brno 8 : 2, 13. kolo ELH 2011/12, Marek Hovorka info Zdroj: Josef Procházka zoom_in

Kladno potřebuje střelce, i proto se s pětatřicetiletým Hovorkou dohodlo na spolupráci.

„Já na Kladno vzpomínám moc rád a jsem potěšený z toho, že jsem tu zpátky. Doufám, že naváži na výkony, se kterými jsem se tu před lety loučil,“ uvedl Marek Hovorka, a vyjádřil se krátce i k odchodu z Pardubic, tedy přímého konkurenta Kladna v boji o záchranu. který na Kladno přichází z Pardubic. „K tomu odchodu z Dynama se napsalo hodně a já si nepamatuji, že by se někdy na někoho nakydalo tolik špíny, co na mě v souvislosti s tím koncem tam. Z většiny to vůbec nebyla pravda. Nechci na nikoho házet špínu, a i proto jsem tuhle kapitolu uzavřel. Rád bych jen řekl, že jsem se v Pardubicích cítil dobře, až na ty finální okolnosti, které pramenily často z toho, že se někteří lidé nešťastně vyjádřili,“ doplnil Hovorka, podle něhož se v Kladně za šest let nic nezměnilo. „Je tady všechno při starém. Padla na mě velká nostalgie. Jsem z toho nadšený,“ usmál se slovenský čertík.

Rytíři rovněž uklidňují, že nemají přetlak cizinců, přestože jich mají na soupisce osm - tři Kanaďany, Rakušana, a s Hovorkou čtyři Slováci. „Cizinců je osm, ale Martin Réway má české občanství a Marek Hovorka odehrál tři sezony v kuse v Česku, takže podle pravidel už není brán jako cizinec,“ vysvětlil trenér David Čermák. V Kladně je tedy šest cizinců, limit je tedy v normě.

Rytíři se dál domluvili s Vítězslavem Bílkem na prodloužení jeho měsíčního kontraktu do konce sezony.