Do ofenzivy získaly bývalého hráče Kladna Marka Čurillu, který hrál už v sobotu v Trutnově, kde hosté Matulovým gólem v prodloužení rozhodli o výhře 4:3. Zároveň tím ukončil nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě.

Na Čurillově příchodu pracovalo vedení klubu čtrnáct dní.

„Vyšlo to na poslední chvíli. Potřebovali jsme, aby s námi jel už do Trutnova. Nakonec jsme se domluvili na celou sezonu," uvedl trenér Martin Procházka, jenž měl k dispozici pouze tři kompletní pětky. Stejně jako ve středu v Jablonci.

„I když není v optimální formě, tak potvrdil, že bude platným hráčem," dodal na adresu třicetiletého centra, který má na kontě téměř dvě stovky extraligových zápasů.

Buldoci mohou litovat, že nemají body tři. Čtyři minuty před koncem totiž vedli 3:1. Chvíli předtím sice dokázali ubránit sto vteřinové oslabení o dva hráče, při standardním počtu hráčů však dostali dvě branky.

„Je ve mně trošku rozčarování. Zbytečnými individuálními chybami se utkání málem úplně otočilo," povzdechl si Procházka a dodal, že v krátkém prodloužení měly oba týmy dvě obrovské šance.

Buldoci svoji třetí proměnili, když domácí zkazili přečíslení, aby vzápětí obránce Matula po úniku nadvakrát rozhodl.

Kapitán vítězů Matěj Kos byl po utkání mírně řečeno naštvaný. „Tři body byly jasné. I když jsme získali dva, tak v kabině vládlo zklamání," řekl.

Jak bylo zmíněno, Řisuty měly vinou marodky minimum hráčů, navíc museli Sedláček a Borovanský odstoupit kvůli poškozenému noži na brusli, přičemž druhému jmenovanému úplně odpadl!

Nepomohl ani desetiminutový trest obránce Hiermana.