Na bikery čeká tradiční, jen lehce upravená trať, která měří okolo jednoho kilometru s převýšením 110 metrů. Divácky atraktivní úseky jako Skalka či Struhadlo zůstaly zachovány.

Hlavním favoritem závodu bude podle ředitele podniku Jana Štoncnera loňský vítěz Matouš Mlejnek z Nouzova. "Myslím, že bude těžit z dokonalé znalosti domácí tratě," řekl bývalý fotbalista SK Kladno (dnes Braškova) s tím, že mezi bikery z celé republiky má závod velmi dobrý zvuk.

Oceňují specifičnost tratě, jež otestuje komplexnost závodníka. "Horní část je těžká, zatímco spodní prověří jeho fyzickou připravenost. V neposlední řadě se bikerům líbí bezprostřední kontakt s fandícími diváky," podotkl Štoncner a prozradil, že založili spolek Netopýr Bike, jehož cílem je zdokonalovat prostředí do krásy rostoucího bike parku nad koupalištěm v Poteplí. Přístupný je zdarma i pro veřejnost, spolek se ale dobrovolnému příspěvku nebrání.

Během sobotního odpoledne (14.00) si v areálu zazávodí ve třech kategoriích také děti, a to podle zkušeností a věku. Bikový festival zakončí vyhlášení výsledků a očekávaná After party. V areálu koupaliště budou dvě podia, jedno obsadí velmi známá rocková kapela Gaia Mesiah, druhé bude patřit DJs.

Prohlédněte si fotogalerie z minulých ročníků.

Pavel Patera s přáteli // Rytíři Kladno - Neftěchimik Nižněkamsk 5:4, přípravné utkání 30. 8. 2012
Hokejové zajímavosti z 30. srpna: Před deseti roky porazili Rytíři účastníka KHL