A to i přesto, že Strnad dostal puk do branky pouze jednou. Druhý gól mu totiž byl přiznán poté, co sám ujížděl na prázdnou bránu a byl faulován.

Překvapil vás Vsetín rychlou a útočnou hrou?
Oni jsou výborní do útoku, takže jsme čekali, že budou dost brusliví a bude se hrát hodně útočný hokej. V tom jsou opravdu silní. Přesto, že jsme to čekali, tak jsme si s tím nedovedli poradit a Vsetín měl hodně šancí. Musíme poděkovat našemu gólmanovi Brízgymu, že jsme to ustáli. Od toho jsme se dokázali odrazit.

Ze začátku soupeřovu brankáři hodně puků vypadávalo. Zkoušeli jste ho o to víc?
My jsme hlavně nechtěli ztrácet puky a proto jsme o to víc stříleli. Chtěli jsme prostě hrát jednoduše. Možná proto to z něj padalo. Ale nedá se říct, že by byl nějaký záměr střílet víc.

Soupeř vyrovnal z 3:1 na 3:3. Co bylo podstatné, že se vám povedlo překlopit zápas zpět na vaši stranu?
Tam bylo důležité, že se nám povedlo ustát jejich přesilovky. Sice jsme dostali v přesilovce dva góly, ale těch šancí a přesilovek tam Vsetín měl opravdu hodně a mohli jsme tam dostat branek mnohem víc. Taky nejde zapomenout na podstatné dvě Zikyho branky. Ty nás hodně uklidnily.

Vypadalo to, že vás Vsetín hodně trápil v přesilovkách…
Musím přiznat, že na ty jsme se zrovna nepřipravovali. Takže nás docela překvapilo, že to chtějí až do prázdné branky. Na to mají opravdu šikovné hráče. Pak jsme se s tím nějak srovnali a už to bylo lepší. Ale až s nimi budeme hrát příště, budeme se na jejich přesilovky muset lépe připravit.

Povedlo se vám někdy skórovat přiznanou brankou?
V životě ne. Viděl jsem, že už jsem tam byl za obráncem, když mi padl pod nohy. S tím už se nedalo nic dělat. Tak jsem rád, že to rozhodčí vyhodnotili takhle.

Konec byl hodně vyhrocený. Co se na ledě semlelo?
Asi byli vyhecovaní, že v závěru chtěli zápas ještě urvat a nepodařilo se. Asi jsme je naštvali, že jsme jim odskočili. (usmívá se) Ale to nebyla žádná velká bitka. Jsme se spíš jen tak pošťuchovali. Rozhodčí tam mezi tím byli, takže nepadla ani žádná pořádná rána. Víc tam proběhly slovní výměny, občas rameno na rameno.

Vítězství bylo v sedmé řadě. To je potěšující, že?
Od té doby, co jsem naskočil po zranění, tak jsme ještě neprohráli. Je to fajn, ale ještě bychom určitě tuhle sérii rádi natáhli.

Jan ŠEJHL