Jakube, už to muselo být deprimující, pořád čekat na zásah do černého.

Přesně tak. Už mě to unavovalo a dneska to tam konečně spadlo. Sice takový náhoďák, ale to vůbec nevadí. Šancí jsem měl v minulých zápasech hodně a už jsem začínal pochybovat, jestli ho vůbec někdy dám.

Hrál jste však skvěle oslabení, pomáhalo psychicky alespoň tohle?

Myslím, že ano. Když hrajete ve třetí či čtvrté pětce, tak se do pořádného tempa než v oslabeních nedostanete. A když se tam pak něco povede a pochválí vás, jde sebevědomí nahoru.

Jaké konkrétně máte příkazy na hru ve čtyřech?

Nic konkrétního tam není. Trenéři mi nepředepisují, kam co hrát nebo kde stát. Spíš se domlouvám s druhým útočníkem, co se mnou jde na led.

Se Slavií jste nastříleli tři góly hned na začátku, to se pak hraje dobře, že?

Určitě, máte volnější ruce. V tom minulém utkání s nimi se Slavii povedlo něco podobného, dnes jsme to byli my.

Ale ve druhé třetině jste se k ničemu nedostali. Nepředpokládám, že by vám trenéři radili takhle jednotvárnou defenzivu.

(úsměv) To opravdu ne a něco jsme si k tomu museli ve druhé přestávce říci. Pak už jsme se vrátili k výkonu z první třetiny a vedení pojistili.

Podle majitele klubu Jaromíra Jágra se na vás dobře sází. Po vyhraném utkání přichází porážka. Vás čeká Litvínov, nechcete panu majiteli ukázat, že se mýlil?

Zatím mu to docela vychází, to je pravda, ale my určitě budeme chtít uspět. Myslím, že to bude dobrý zápas. Litvínov chce hrát vždycky hokej, je to technický tým a nespoléhá na nějakou šílenou obranu. Těšíme se na dobrý hokej.