Valský skvělým výkonem ve třetí části zdecimoval kladenské šiky. Jeho tým sice poté, co si Valský vynutil únikem přesilovku, dovolil Rytířům poprvé v sezoně slavit gól v oslabení (trefil se Lukáč), ale Středočeši vedení 2:1 nejen neudrželi, ale navíc dostali i rozhodující branku. 

U obou stál Valský, když nejprve nabil na vyrovnání Voráčkovi a poté sám v přesilovce čtyři a čtvrt minuty před koncem z přesilovky rozhodl - 2:3. 

Bohatě tak zastínil i olympionika Nedvěda, který se trefil ve druhé části po skvělém průniku Filippiho a pak ještě na konci při power-play domácích. Nechal zapomenout i na střelce Barteka, potrestaného disciplinárkou. Každopádně dal Liberci novou naději, že se dostane do předkola play-off. 

Kladno sice bojovalo, ale že konkurenci aktuálně nestačí, předvádělo v plné nahotě. Světlým momentem bylo pěkné vyrovnání Zagrapana ke konci druhé části, po němž odehráli Rytíři asi nejpovedenější pasáž v zápase, ale nevyužili ji k vedení a nakonec po zásluze prohráli. 

Hlasy trenérů:

Josef Zajíc (Kladno): „Utkání bohužel rozhodly opět naše zbytečné chyby. Dostali jsme se v poslední třetině do vedení 2:1, ale nedokázali využití další šance. Je to stále o jednom. Neumíme dávat góly, proto nemůžeme vyhrávat."

Milan Černý (Liberec): „Sehráli jsme slušně první polovinu zápasu, dostali se do vedení, ale potom Kladno působilo lepším dojmem. Když jsme ve třetí třetině inkasovali při početní výhodě, nevypadalo to s námi dobře. Musím však hráče pochválit, že se psychicky nesesypali, dokázali zápas otočit a vezeme si z Kladna velice cenné tři body."

 

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 34. Zagrapan (Černošek), 49. Lukáč – 21. Nedvěd (Filippi), 52. Voráček (Gřegořek, Valský), 56. Valský (Nedvěd, Hunkes), 60. Nedvěd. Rozhodčí: Turčan, Mikula – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2310.

Kladno: Cikánek – David Růžička, T. Kaberle, Černošek, Doudera, Majeský, P. Hořava, Gutwald – Bajaruns, Dragoun, Zagrapan – Tenkrát, Patera, Bílek – Rudovský, Lukáč, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Liberec: Lašák – Hunkes, Vitásek, Gřegořek, Výtisk, Čutta, Čakajík, Voráček – T. Urban, P. Nedvěd, Vampola – Bárta, Bulík, Víšek – Valský, Filippi, J. Vlach – Bulíř. Trenéři: Hynek a M. Černý.