Ve svém mateřském klubu v současné době nedostává mnoho prostoru, a tak si rád zahrál v dresu Medvědů. V utkání si Jakub Valský připsal dva góly a klidně mohl slavit i hattrick, ve třetí třetině ale místo střely ve velké šanci nesobecky přihrál před prázdnou branku Vlčkovi. „Na to, že jsme spolu nehráli, tak to bylo fakt dobré. Pěkně jsme si to dávali a rozuměli si,“ uvedl Valský ke spolupráci s Vlčkem a Kupcem.

Jak byste zhodnotil zápas se Šumperkem?

Po dlouhé době se nám dařilo, podržel nás gólman a dokázali jsme se prosazovat také střelecky. Vyšly nám přesilovky, jsem opravdu spokojený.

Především se dařilo vám…

Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo, protože jsem byl docela v křeči. Důležité je, že jsme vyhráli a trochu poodskočili Šumperku. Doufám, že to bude lepší a lepší.

Šel jste si do třetí třetiny pro hattrick?

Já jsem to vůbec neřešil, radši jsem nahrál Vlčákovi (Ladislav Vlček – pozn. red.) na pátý gól. Určitě by to bylo příjemné, ale nemyslel jsem na to.

Jak se Vám hrálo v útoku s Kupcem a Vlčkem?

Na to, že jsme spolu nehráli, tak to bylo fakt dobré. Pěkně jsme si to dávali a rozuměli si.

Nechtěli jste Hyláka vyhnat z brány?

Určitě jsme na tohle nemysleli. Hlavně jsme chtěli udržet vedení, a to se povedlo.

Na to, že netrénujete s Medvědy, tak jste se v týmu rychle zabydlel …

Dřív jsem si s tím dělal hlavu, že nejsem s týmem sehraný, ale časem jsem si zvykl. Nemůžu si na to stěžovat a musím hrát dobře kdekoliv.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte proti Šumperku?

Dozvěděl jsem se to den před zápasem. Víceméně jsem s tím počítal, že se sem vrátím, protože se zpátky vrátil do týmu Tomáš Horna. Jako krok zpátky to neberu a jsem rád, že zde můžu hrát.

Jaká je Vaše pozice na Kladně?

Na Kladně mám pozici náhradníka. Jsem tam třináctý útočník a čekám, když se v sestavě uvolní místo. Teď mám možnost o něj bojovat.

Po dnešním zápase jste jistě na dobré cestě…

Na jeden zápas nemůžu koukat, musím předvádět trvalejší výkony, jedině to mě může dostat do extraligy.

Můžou s Vámi Medvědi počítat pro další zápas v Benátkách?

Já myslím, že ano. V Kladně je to teď nabité, takže snad ano.

David HAVLÍK