Mezi nejméně favorizované patřil Jakub Valský, jehož gól v Litvínově na konečných 4:2 nesl pečeť jubilejní trefy Buldoků! Navíc byla jeho první letošní.

„Ještě nevím, co mě to bude stát. Konkrétně jsme se o tom ještě nebavili. Myslím ale, že pokladník Honza Eberle mi to sečte,“ se smíchem prohlásil 21letý hokejista, kterému nejvíc věřili redaktoři Deníku. Z pouhých čtyř hlasů od nich dostal tři!

Valský se menší důvěře čtenářů ani nedivil, protože letos nastoupil do dvou třetin zápasů. Sedmnáct jich odehrál v Berouně. Hlasující se logicky víc přikláněli na stranu pravidelně nastupujících hráčů s nějakým tím gólem na kontě.

K nim by brzy mohl patřit i Valský, jehož kouč Vejvoda přesunul do lajny ke Kallovi a Bílkovi. „Cítím, že se mezi nimi dostávám do loňské herní pohody a doufám, že mi to vydrží. Jsou to zkušení hokejisté, pro které odvádím černou práci,“ uvedl odchovanec Kladna, jenž se aktivně zapojil do hromadné bitky v Litvínově.

Vidět v ní mohl být ještě víc, kdyby ho nestrhl protihráč, když pospíchal do jádra mely pomoci Kopřivovi a Kaberlemu. Ještě lépe tam mohl prodat navzpírané tuny. Posilovna je totiž jeho velký koníček. Chodí do ní i mimo tréninky.