Dá se ze zápasu vzít něco pozitivního?
Myslím, že bojovnost. Dost hráčů kvůli nemocem nejelo, další byli nachcípaní, přesto všichni makali naplno. A to jsme dohrávali na tři beky…

Přesto jsme mohli zápas zdramatizovat, ale nedali jsme velké šance…
Je to pravda, šance byly. Za stavu 2:1 jel Pepa Zajíc sám na bránu, nedal a my z protiútoku dostali třetí gól. Pak už se to vezlo.

V čem Kladnu hra důrazného Přerova nesvědčí?
Nevím, jestli je to zrovna důrazem. My se musíme zaměřit na odstranění chyb, protože v play off je dělat už nesmíme.

Trenéři teď hýbají sestavou, i nuceně. Může to hru zásadně ovlivnit?
Dneska ráno nepřišlo asi pět lidí, řádí nějaká viróza. To je pak těžké i pro trenéry. Ale jak říkám, my se už musíme pomalu soustřeďovat na play off a to, co do něj musíme dát, zkusit už v sobotu proti Českým Budějovicím.

Po Kladně se v minulých dnech šířila fáma, že jste v týmu skončil. Zaznamenal jste ji?
Zaznamenal, ale nevím, co k tomu říci dalšího.

Čeká vás zápas s Budějovicemi, který bude mít i slavnostní úvod se vzpomínkou na šedesát let starý první triumf Kladna v lize. Těšíte se speciálně?
Je super, že se dělá takový program. Ti lidé v životě hodně dokázali, a když to bude v rámci takového zápasu, který už bude playoffový a my do něj dáme všechno, jedině dobře.

Pro vás je to i speciální zápas v tom, že jste v Budějovicích loni hrát, teď vás ale jejich fanoušci nemusí, že?
Tohle tak prostě je. Loni vyvolávali moje jméno, po pár měsících pokřikují něco úplně jiného. Je to smutné, ale asi nemá cenu to v České republice řešit. Lidé hodně rychle zapomínají a dokáží ze dne na den ze svého oblíbeného hráče udělat hajzla.

A těšíte se na spolupráci s Jaromírem Jágrem, který vás do Kladna zlanařil?
Jestli bude hrát, tak jasně že ano. Ale neřeším to. Už párkrát řekl, že bude hrát, zatím to ale nevyšlo. Je to ale jeho věc, až se bude cítit.

Jan ŠEJHL