Jaké jsou bezprostřední pocity z oslav v kabině?

Trošku jsme si zazpívali, zařvali jsme si. Ale nějaké oslavy budou ještě probíhat.

Utkání ovládl svými čtyřmi góly Jaromír Jágr. Jaké to bylo sledovat jeho výkon?

Super. Potřebovali jsme to zvládnout a Jarda to vzal na sebe a dal čtyři góly. Takže paráda. Hlavně že to znamenalo tři body a postup do extraligy. Takže výborný pocit.

Během sezony se často mluvilo o tom, že cílem je pouze postup…

Když budu mluvit za sebe, tak do Kladna jsem šel právě kvůli tomu. Udělal jsem pro to maximum. Jsem rád, že se to povedlo. Za celou kabinu, za všechny kluky.

Během sezony nebyli fanoušci s výsledky třeba úplně spokojení, ale na nejdůležitější část sezony jste načasovali formu naprosto skvěle. V čem tkví její kouzlo?

Jestli se hraje v devátém nebo ve dvacátém kole nějak, to už tak bývá. Bavili jsme se o tom i v kabině, že to celé budeme chtít nastavit na play-off. A to se nám povedlo. Ke konci sezony už výkony byly výborné. Jsem strašně rád, že to takhle všechno dopadlo.

Vytanuly vám na mysl i vzpomínky na minulou úspěšnou baráž v kladenském dresu?

Samozřejmě. Ale to už je strašná doba. Teď jsem si na to vzpomněl, když už to bylo blízko, že před nějakými sedmnácti, osmnácti lety jsem postupoval s Kladnem do extraligy. Takže nějaké vzpomínky tam probleskly. Hodně jsem si přál, aby se to povedlo znova. A jsem rád, že to vyšlo.

Obzvláště v posledních zápasech to vypadalo, že si velmi užíváte děkovačky s fanoušky…

Když tam lidi vyřvávají to jméno, tak si zaslouží zpětnou vazbu. Mě těší, že takhle ohodnotili moje výkony. Člověk se jim to pak snaží vrátit. Fanoušci byli úžasní celou sezonu. V play-off, v baráži. Byl to náš další hráč, paráda.

Teď v neděli, při posledním domácím utkání, by tak mohl být plný zimák a taková domácí oslava, že?

Věřím, že bude, že přijde hodně fanoušků. Lidi si to zaslouží. Všichni se na to těšíme.

Před sezonou jste říkal, že tahle bude vaše poslední. Nenahlodal vás úspěch, že byste rozhodnutí ještě zvážil?

Nad tím vůbec nepřemýšlím. Teď ze mě všechno spadlo. Jak jsme byli blízko, tak jsem toho měl plnou hlavu, aby se to povedlo. Takže teď se to snažím vstřebat a užít si to.

Jan Šejhl