Máte zase sebou obnovenou premiéru v kladenském dresu po šestnácti letech. Bavila vás?
Věděli jsme, že to bude těžké utkání. První zápasy jsou vždycky hodně o bojovnosti, nasazení a poctivosti. Frýdek hrál do poloviny zápasu výborně, pak se ale podařilo dát gól a už jsme byli lepším týmem.

Ten gól jste dal vy a stál za vidění, sólo z půlky, přesné zakončení. Hokejová krása…
U mě to tak platí asi celou kariéru, buď dám pěkný gól, nebo nějaký pod ledem. Nikdy jsem nebyl střelec, že bych pálil, kam chci. Jsem za něj rád, ale hlavní je, že jsme to zvládli. Přišlo hodně lidí, o to lepší je, že jsme začali vítězně.

Když Rudovský snížil na 2:1, mohlo to být ještě drama, ale rychle jste vymyslel dokonalou přihrávkou další gól Jakubu Strnadovi. Asi úleva, ne?
Já toho měl ve třetí třetině už docela dost, protože jsme hodně trénovali. Přesto jsem ještě zkusil zasprintovat a Kuba si pěkně najel. Je to výborný bruslař, což mi vše hodně usnadnilo.

Jak moc vám chyběl na ledě Jaromír Jágr, s nímž jste nastupoval v přípravě?
To nemá cenu komentovat. Ale už jen to, že s námi sedí v kabině a byl i na střídačce, je pro všechny neskutečné. Přesto chceme, aby hrál co nejdřív, hodně nám pomůže. Myslím, že po uzdravení na to vlítne, protože už předtím, než se to stalo, byl zase rozdílovým hráčem. Má ale dost času, sezona je dlouhá.

Co na střídačce říkal, jak radil?
Své si řekne třeba k přesilovce, které jsme teď začali trénovat. To je k nezaplacení. My z toho na konci dali gól s Adamem Kubíkem, takže bomba. Pro spoustu kluků musí být super, že je s nimi na ledě při tréninku i na střídačce.

Už konec minulé sezony jste strávil v Českých Budějovicích, jakou má podle vás první liga úroveň?
Já to říkal už v přípravě, kde jsem odehrál čtyři zápasy, že se hodně zkvalitnila a je možná stejně rychlá, jako extraliga. Je tam méně zkušeností, ovšem hraje tady spousta dobrých hráčů a pro diváky to bude zajímavé.

Můžete už teď říci, jestli bylo dobře, že jste ještě neskončil?
Nechci, aby to vyznělo nějak troufale, ale já bych si věřil i na extraligu, pokud bych neměl ve smlouvě s Boleslaví klauzuli, že nemohu hrát do konce roku 2018 extraligu. Já to po konci v Boleslavi přehodnocoval, chtěl to zabalit, navíc se to pak nepovedlo ani v Budějovicích, kde jsem jim chtěl pomoci k postupu. Nicméně teď jsem tři měsíce tvrdě makal, protože když už hraji, chci tomu podřídit všechno. Doufám, že budu platný a že mladým klukům pomohu individuálně, i týmově. Aby se jim třeba někdy otevřely dveře do velkého hokeje.

Co konkurence Kladna? Můžete při pohledu na ni myslet na postup?
Spousta týmů má výborné mančafty, Jihlava, Vsetín, České Budějovice. Tady v Kladně je to rodina, lidi jsou tady všichni spojení jako málokde. A já to věděl. Potěšilo mě, že si mě pamatovali i po těch patnácti nebo šestnácti letech a že mě vzali, protože nevezmou každého. Vedení asi ještě nějaké hráče vytipované má, uvidíme. Teď je důležité, aby se chytili mladí, tím budeme silnější kádr. A uděláme maximum, abychom hráli dobře v každém zápase a něco uhráli.