Jak jste si užil zápas po osobní stránce?

Suprově. Měli jsme dobrý pohyb, ale je pravda, že ta hra hezky nevypadala. Věřím, že do pondělí se to zlepší a předvedeme ještě lepší výkon.

Poruba Kladno v předchozích zápasech trápila. Připravovali jste se na zápas speciálně?

Připravovali jsme se na to, že Poruba bude chtít lítat nahoru dolů. Z toho pak vyplývají situace dva na jednoho, tři na dva. V první třetině se nám dařilo plnit taktické pokyny, ale v druhé třetině jsme se na to doslova vykašlali. Naštěstí ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a povedlo se nám tak zápas dotáhnout do vítězného konce.

Právě z takové akce padl gól a vy jste při něm byl na ledě…

Kluci tam propadli na modré čáře a proti mně samotnému jeli dva. Bohužel jeli hodně zeširoka a moc jsem si s tím nevěděl rady. Hráč vystřelil a prostě to dobře trefil.

Jak těžké je být v pozici, kdy doslova bojujete o místo v sestavě?

To je hodně těžké na psychiku. Já se s tím už ale srovnal. Naštěstí poslední tři zápasy jsem odehrál celkem slušně a věřím, že s tím dostanu i větší prostor na ledě.

Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát proti Porubě?

Když jsme ve čtvrtek jeli do s juniorkou do Karlových Varů, už jsem věděl, že v sobotu budu hrát za áčko.

V obraně jste hrál mimo jiných i s Linusem Svedlundem. Jak se hraje s hráčem, který je původně útočníkem?

On má perfektní rozehrávku. Navíc se zlepšil i do obrany, takže je z něj i výborný obránce. Tedy předělaný. (směje se)

Vypomáháte kromě toho i kladenské juniorce. V ní se také potkáváte se Šimonem Jelínkem, autorem dvou branek do sítě Poruby. Děláte si třeba mezi sebou srandičky?

Ze začátku jsme si srandičky dělali. Teď už ani ne. Hlavně mu přeju, aby se mu i dál dařilo a padalo mu to tam.

V pondělí Kladno čeká Vsetín, se kterým jste rodinně spojen přes tatínka, který tam vyhrával titul za titulem. Máte na něj nějakou vzpomínku?

Ve Vsetíně jsem prožil jen rok jako mimino, takže si na něj vůbec nevzpomínám. Pamatuju si hodně jen z vyprávění. Když jsme tam jezdili, tak mě lidi poznávali, ale sám vzpomínky prostě nemám.

Poradí vám tatínek, jak na Vsetín?

Táta mi bude říkat, abych je hlavně řezal.

Jan ŠEJHL