Kladenského kouče, který se loni v létě vrátil na lavičku Berouna po úspěšném působení v Koreji, nahradí do konce základní části dosavadní sportovní manažer Karel Najman. Jindřich Setíkovský zůstává ve funkci asistenta hlavního trenéra.

„Po pondělním zápase s Hradcem Králové se nejužší vedení klubu rozhodlo, že po neuspokojivých výkonech týmu odvolá z funkce hlavního trenéra pana Vejvodu, aby tím dalo hráčům nový impuls do dalších zápasů,“ řekl mluvčí Medvědů Viktor Burkert ml.

„Ani nevím, zda jsem to očekával nebo ne,“ přiznal Vejvoda, který v sezoně 2003–04 v přivedl Medvědy na dosavadní vrchol berounského hokeje, když ve finále play–off nestačili na Jihlavu. Další sezonu skončil s týmem pátý.

„V porovnání s ostatními soupeři jako třeba Most, Benátky či Chrudim, kteří měli teoreticky hrát ve druhé polovině tabulky, jsem už před sezonou tušil, že se budeme pohybovat dole. Kvalita soutěže šla za ty tři roky, co jsem tady nebyl, hodně nahoru. Věděl jsem, že jdu do rizika,“ prohlásil Vejvoda, který momentálně neřeší svoji hokejovou budoucnost. „V tuto chvíli nemám motivaci.“

Jan VILDMON, Jiří NAGY