V roce 1987 (československý nároďák tehdy ve Vídni sahal po světovém zlatu, Sovětům podlehl až v závěrečné desetiminutovce) trénoval Vejvoda žáky a nastupoval často i proti Mostu, kde tehdy disponovali jednou fantastickou pětkou.
V té hráli i pozdější borci Kladna Marek Židlický a Martin Soukup, který později (22. září 1994) jako kapitán juniorské reprezentace tragicky zemřel na diskotéce při potyčce s příslušníkem městské policie v Mostu, který ho zranil nezákonně drženou plynovou pistolí.
Sedm let předtím ale tehdy desetiletý kluk nic netušil a hokej hrál opravdu výborně. „Co předváděli ti kluci z Mostu, to bylo něco neuvěřitelného. Bylo jim deset a oni hráli přesilovku tak, že nikomu nepůjčili puk a přihrávali si z první. To je něco nevídaného,“ vzpomíná trenér Otakar Vejvoda, jenže přitom sám nevedl žádné nazdárky. Později se z téhle generace prosadil hlavně Jiří Burger, ale výteční byli i Znamenáček, Palivec a Vejvodův mladší syn Martin. „I tak jsme na mosteckou první lajnu neměli nárok.“
Vejvoda se nejen zasadil o příchod Židlického se Soukupem do Kladna (byť to měli do Litvínova podstatně blíž), ale také vyzkoušel poprvé videoprojekci. Vybral si právě přesilovku Severočechů.
„Tehdy se po zimáku pohyboval nějaký pan Krása, s brankářem Mirkem Krásou ale nic společného neměl. Vlastnil však kameru, to byla vzácnost. Poprosil jsem ho, zda by tu mosteckou přesilovku nenatočil a on vyhověl,“ popisuje Vejvoda, který pak celou partu kluků pozval do svého bytu na sídliště.
„Jsem blázen a už tehdy jsem měl video. Stálo třicet tisíc, víc než auto. Za to jsem dal dvaadvacet. Každopádně bylo neskutečné, jak ti malí kluci zírali, když jsem jim to pustil. Do té doby se viděli možná tak v zrcadle, ale tehdy poprvé v televizi. A třeba jim to i pomohlo,“ usmívá se Vejvoda, který tenhle způsob vylepšení hokejové vědy rád používá dodnes. Jen už si nezve hráče do bytu.