"Nevím, jestli jsem tady takovou atmosféru vůbec zažil jako hráč, možná jednou v play off. Jinak to bylo takové, když jsem se díval na tátu v době, kdy vyhrávali tituly," řekl útočník, který oprášil i spolupráci se stejně slavnými spoluhráči Pavlem Paterou a Martinem Procházkou.

"Jsem hrozně rád, že lidi přišli a patří jim za to velký dík."

Ze Švédska, kde žije, přicestoval se synem Alexandrem jen kvůli zápasu, aby si mohl zahrát se spoluhráči ze slavné lajny. "Chvilku trvalo, než jsme se
rozehráli. Ze začátku jsem nechtěl hrát úplně naplno, ale pak jsme si uvědomili, že nechceme prohrát tady na domácím ledě, tak jsme trošku přidali," doplnil devětatřicetiletý mistr světa z Vídně z roku 1996, který v loňské sezoně pár týdnů zkoušel, zda by mohl vyjít jeho comeback do kladenské extraligové sestavy, ale přestože hrál na trénincích výtečně, nakonec mu návrat na kladenský led znemožnilobnovenézdravotní komplikace.

O další comeback se pokoušet nebude. "Chuť by byla, ale nohy říkají ne, takže to nepůjde," usmál se.


V sobotu ho těšilo,že se potkal na ledě i s Novým či Jágrem, se kterým žertoval těsně před začátkem třetího dějství. "Jarda Jágr je jeden z nejlepších hráčů v historii a možná nejlepší. Milan Nový byl vždycky můj vzor, znal jsem ho od malička. Byla to velká čest," prohlásil Vejvoda,jenž si zahrál v jednom týmu s hodně obětavě hrajícím otcem Otakarem starším a před zraky úplně jinak nastrojeného mladšího bratra Martina, nového sekretáře HC Kladno.

Otu Vejvodu, jenž v utkání zaznamenal po akci M. Procházky parádní gól a sám připravil zásah Liboru Procházkovi, však stejně jako další "bažanty" v sestavě neminulo sbírání puků po úvodní rozcvičce. Ota dokonce musel přitáhnout kbelík na puky, které mu pak poskládali vedle sebe Pavel Patera, Martin Procházka, Marek Židlický a Jan Kruliš.

ČTK, Rudolf MUZIKA