Už od prvních minut měli hosté z Kladna i díky přesilovce navrch. Přesto první velkou šanci měl ústecký Blaha. Z dobré pozice ale mezi tři tyče nezamířil. To ale byla jediná velká šance domácích v první periodě.

Oproti tomu na druhé stráně měl brankář Stezka mnohem více práce. Dorážku po Zikmundově střele zlikvidoval dobře. Stejně kvalitně si po i Redlichově akci. Naopak zasahovat nemusel proti střele Hořavy, který rozvlnil pouze ochrannou síť. V první třetině si tak Stezka počínal bezchybně, ačkoliv na něj šlo rovnou 16 střel. Nutno dodat, že v zakončení Rytířů byly značné nepřesnosti.

A přesnost střelby Kladenští nevylepšili ani do druhé periody. Naopak svou aktivitu vylepšilo Ústí. Melka sice netrefil branku svého bývalého týmu, o chvíli později se už ale trefil Tůma, který si z kladenských obránců udělal kužele, položil si Brízgalu a snadno zakončil. Pro Rytíře bylo ještě hůř, když přesilovku za příliš mnoho hráčů tečí využil Merta.

Zcela zmrazit kladenské šance mohl opět Merta, jenže rozezvonil pouze tyč. Naštěstí pro Rytíře platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Navrátilec do sestavy Říha vypálil od modré a ta propadla do té doby bezchybnému Stezkovi. Před koncem druhé třetiny tak Kladno vrátilo zpět do hry.

A že za vyrovnáním šlo naplno se ukázalo hned na začátku třetí části. Se střelou Jelínka i dorážkou Redlicha si domácí golman ještě poradil. Když ale poté Strnad skvěle předložil puk Svedlundovi, bylo v Ústí vyrovnáno. Švédský univerzál tak stylově oslavil svůj návrat mezi útočníky.

Nabité střelecké sebevědomí Kladenských pak potvrdil i Kaut, který pohotově dorazil Redlichovu střelu a poslal tak Rytíře poprvé do vedení. Přesnou mušku ale vzápětí nepotvrdili Říha se Strnadem, kteří sami pláchli domácí obraně. Druhý jmenovaný poslal kotouč mimo.

V posledních dvou minutách ještě Kladenští zažili horké chvilky. Ústí bez brankáře dokazovalo svou snahu vyrovnání, Rytíře ale podpořil dobrým výkonem Brízgala a Rytíři tak z Ústí odvážejí všechny body.

„Jsem za tři body rád,“ ulevil si jeden z koučů Kladna Jan Kregl. „Nastoupili jsme dobře, měli v první třetině lepší pohyb, ale postupem doby jsme dostali dva hloupé góly. Kluci se ale semkli, bojovali a pro nás je strašně cenné, že dokážeme otočit zápas z 0:2,“ přiznal nejmladší kladenský kouč a souhlasil, že koncovka aktuálně mužstvo trochu sráží. „Vytvořili jsme si dost šancí, ale Stezka chytal výborně stejně jako náš Adam. Pro nás je pozitivní, že jsme zápas otočili, přestože nám to nelepí.“

HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 2:3

Branky a nahrávky: 30. Tůma (Krliš, Jeřábek), 32. Merta (Jeřábek, Volf) – 40. Říha (Zikmund, Hořava), 45. Svedlund (Strnad, Vampola), 52. Kaut (Kubík, Redlich). Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:53. Diváků: 1446. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:2.

Ústí nad Labem: Stezka – Březák, Blaha, Weinhold, Jeřábek, Hes, Mert, Zukal – Chlouba, Roubík, Melka – Volf, Veselý, Merta – Chrpa, Šťovíček, Davídek – Planý, Tůma, Krliš.

Kladno: Brízgala – Veber, Nash, Zelingr, Hořava, Říha, Šesták – Svedlund, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kubík, Kaut, Redlich – Kružík, Vildumetz, O. Bláha.