Den a noc, jinak nejde výkon obou týmů ve dvou polovinách zápasu nazvat. Hlavně v první třetině si Přerov dělal z Kladeňáků papírové draky a jen litoval, že ze spousty šancí nevedl o čtyři pět gólů. Po obrátce už to bylo jiné a v poslední třetině to už byla po vyrovnání na 2:2  spíše kladenská exhibice, kterou rozčísla krásná bomba Tomáše Plekance ze 41. minuty.

Jenže první minuta patřila zkraje zápasu hostům. Tomi si vychutnal ještě pospávajícího Zajíce a Cikánkovi nedal šanci. Běžela teprve šestnáctá vteřina zápasu a vánoční nálada v Kladně podpořená stylovými červenými dresy s rytířem v čepičce spadla na bod mrazu.

Až do konce první části pak byl slyšet hlavně přerovský kotel. Jenže Zubři už šance pálili (hlavně Hejcman), a nakonec byli rádi, že Vampola z domácího totálního zmaru trefil jen tyčku.

Od druhé třetiny se už Rytíři (kterým dorazil na lavičku Jaromír Jágr) zlepšili, jenže okna v obraně měli pořád. Ferenc ještě netrestal (břevno), ale další obří minelu Svedlunda už Navrátil nekompromisně ano a bylo to 0:2.

Pak ale přišly momenty Tomáše Plekance. Hlavní hrdina zápasu nejprve v oslabení nechal vyniknout brankáře Klimeše, aby po pár vteřinách ujel do brejku a procpal mu puk mezi betony. Po chvíli vyrovnal Hajný tečující ránu Jelínka a Kladno bylo v laufu.

Prakticky do konce zápasu soupeře k ničemu nepustilo a v úvodu třetího dějství zápas strhlo na svou stranu. Nejprve přišla už zmíněná bomba Plekance do víka, následně si Machač najel na pas Vampoly a pak ještě opět Plekanec nesobecky při power-play oslovil Strnada, který skóre pečetil na 5:2.

„Chtěli jsme se prezentovat hrou, která nám přinesla v uplynulých kolech úspěchy a to se nám zpočátku dařilo. Dali jsme rychlý gól a do poloviny zápasy byli aktivnější a vytvářeli si příležitosti. Ty jsme bohužel neproměňovali a navíc jsme udělali hrubku, po níž jsme inkasovali. Od té doby převzalo taktovku Kladno,“ přiznal kouč Přerova Petr Dočkal s tím, že bez šesti hráčů základní sestavy už hosté na obrat těžko mohli pomýšlet. „Zvlášť když mají domácí v týmu tak kvalitní borce jako Vampola nebo Plekanec. Už jsme s tím sotva mohli něco udělat.“

Domácí David Čermák přiznal, že plán byl jasný: po třech prohraných zápasech začít hodně aktivně. „Místo toho jsme odehráli velice špatnou první třetinu, takže jsme museli hru zjednodušit a zkusit Přerov utahat, protože měl jen tři formace. Od půlky zápasu už jsme byli lepší,“ řekl Čermák a nechtěl se pouštět do chvalozpěvů na adresu Tomáše Plekance, který podle mnohých odehrál nejlepší zápas po návratu do Kladna. „Možná bodově, ale je to prostě skvělý hráč,“ mínil Čermák s tím, že Plekanec nenastoupil do utkání úplně zdráv podobně jako Svedlund (vysoká horečka). Navíc odstoupil kvůli potížím s kolenem Říha.

Rytíři Kladno – HC ZUBR Přerov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0).

Branky a nahrávky: 27. Plekanec (Machač), 30. Hajný (Jelínek, Filip), 41. Plekanec (Machač, Veber), 47. Machač (Vampola, Veber), 59. Strnad (Plekanec, Kehar) – 1. Tomi (Sikora, M. Novotný), 24. Navrátil. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 1820.

Kladno: Cikánek – Zajíc, J. Říha, Svedlund, Veber, Kehar, Volráb – Machač, Vampola, Zikmund – Strnad, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Filip, Hajný.

Přerov: Klimeš – Mlčák, M. Novotný, Malina, Ferenc, Pala, R. Černý, M. Pohl – Tomi, Pšurný, Sikora – F. Dvořák, T. Sýkora, Milan Procházka – Navrátil, Hejcman, Goiš – Moučka.