„Hráč reagoval na předchozí přidržení hole ze strany protihráče tím, že se ohnal dozadu a protihráče zasáhl loketním chráničem do obličeje, čímž mu způsobil krvácivé zranění. Přitom si musel být vědom, že v prostoru, kam úder směřuje, se nachází hlava protihráče," vyjádřil se předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík k zákroku Novotného.

Obránce Zlína si vinou přestupku "za nedovolený zásah do hlavy nebo krku" nezahraje ve třech následujících střetnutích, přijde tak o dnešní zápas s Olomoucí, Třincem a Mladou Boleslaví.

Viktor Ujčík se rovněž zpětně zabýval faulem Matěja Berana, jehož zákrok na Radka Veselého nebyl v utkání posouzen nedovoleně. Na podnět zlínského klubu však kladenského Berana "za nedovolený zásah do hlavy nebo krku " oodnotil jednozápasovým trestem. „Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti a hráč se před ním neodrazil, při střetu však nade vši pochybnost zasáhl protihráče pravým ramenem do oblasti hlavy. Ze záběrů je navíc zřejmé, že si byl postavení protihráče vědom, ale neučinil nic, aby důsledky střetu minimalizoval," vysvětlil Ujčík.

Zákrok Martina Novotného:ZDE

Zákrok Matěje Berana:ZDE

Ilustrační foto.
Ostrý konflikt u Rytířů? Klub to odmítá
Jakub Voráček navštívil svou bývalou školu, 12. ZŠ v Rozdělově.
Další Kladeňák s tisícovkou zápasů v NHL: Jakub Voráček