Hvězda, která se vrátila z Montrealu, naskočila v dresu Rytířů na led jako poslední chvíli poté, co skončil až dojemný průřez jeho kariérou na multikostce. Aplaus byl obrovský.

Plekanec se však soustředit na zápas s Litoměřicemi a byl vidět od prvního střídání. Pomáhal v oslabení, měl i dvě první šance Rytířů. Při dlouhé přesilovce pět na tři řídil hru, ale na gól si ještě musel počkat.

Dočkal se ve druhé třetině, kdy si na konci přesilovky najel na pas Vampoly a perfentně zamířil do vinglu. Stadion málem spadl. 

Poté zvýšil po Redlichově akci Kružík a Kladno tak vedlo po dvou třetinách 2:0. V poslední části už hru jen kontrolovalo a přidalo po parádních ranách do horních růžků dvě branky Redlichem a Kautem. Na konci se probrali trochu i hosté, které předtím párkrát vychytal Cikánek. V závěru ale ani on nestačil na pokusy Zadražila a Przbyly a hosté tak upravili na přijatelný rozdíl. 

Koncovka byla vypjatá kvůli tradičním rozmíškám litoměřického Havelky s kladenskými borci, tentokrát hlavně Hajným. Až ho museli rozhodčí zahnat do kabin. 

Několikaletá opora Kladna Jan Kloz si naopak užil potlesku, protože byl spolu s Tomášem Plekancem vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Také jeho bývalí spoluhráči se s ním při podávání rukou objímali, i to zapadlo do rámce zápasu. 

Kladenský trenér Jindřich Lidický čekal těžký zápas. "Snažili jsme se ze všech sil eliminovat jejich přesilovky, ale hned na začátku jsme jim dvě darovali. Naštěstí se nám podařilo je ubránit. To asi rozhodlo. Postupem času jsme přebírali iniciativu a ve třetí třetině už jsme byli lepší," mínil kouč a lehce ho mrzelo jen to, že si modří nechali dát dva góly na závěr.

Tomáše Plekance pochopitelně v týmu vítá všemi deseti. "Má 1001 zápasů v NHL a to samozřejmě bylo vidět. Rázem byla dobrá přesilovka. Přístupem a vším jde hráčům příkladem a pro nás je obrovským přínosem," řekl. 

Plekance ohodnotil i jeho protějšek David Bruk, trenér Litoměřic. "Dělal nám veliké problémy v přesilových hrách i při oslabení. Kolikrát nám nedovolil založit útok a dostat se do pásma. Museli jsme proto hodně improvizovat. Na druhou stranu to pro náš mladý tým a pro tuto soutěž je skvělé, že si proti němu můžeme zahrát a vidět ho naživo," mínil Bruk.  

Ten uznal, že Kladno bylo lepší a vyhrálo zaslouženě. "Gratulujeme domácím k zaslouženému vítězství. Domácí byli výrazně lepší, byli na kotouči a lépe kombinovali. My drželi šanci dvě třetiny, ale nevyužili jsme přesilové hry a ve třetí třetině Kladno jasně dominovalo." 

Rytíři Kladno – Stadion Litoměřice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2). Branky a nahrávky: 25. Plekanec (Vampola), 39. Kružík (Redlich), 51. Redlich (T. Kaut, Svedlund), 56. T. Kaut (Zajíc, Nash) – 58. Zadražil (Kvasnička), 60. Przybyla (Buchtela). Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9, navíc Havelka (LT) na 10 min., bez využití. Diváků: 4357.

Kladno: Cikánek – Zajíc, Nash, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – J. Strnad, Vampola, Zikmund – Machač, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.

Litoměřice: Tomáš Král – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Kvasnička, Buchtela – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Przybyla – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Jirásek, Jícha, Eret.

Prohlédněte si video z nástupu Plekance na ledovou plochu.

Přivítání Tomáše Plekance na kladenském stadionu | Video: Deník/ Rudolf Muzika