Kladenští fanoušci jsou zatím většinou spíš rozpačití z posil, jaké vedení klubu na další ročník obstaralo. Po podpisu Michaela Frolíka mají Středočeši na soupisce jen 12 útočníků, dopředu pak mohou využít ještě univerzála Jakuba Babku a jako žolíka Jaromíra Jágra. „Ještě aspoň Smoleňáka, jednoho rozdílovýho beka a bude to ok,“ radí dlouholetý fanoušek Tůča z Litoměřic.

Jiní tak optimističtí nejsou. Partu legend Jágr, Plekanec, Frolík, Klepiš a případně i zmíněný Smoleňák označil jeden z příznivců jako HC Důchodci Kladno a Frolíkovi připomíná jeho loňský podpis Liberci. „Teď šel do Kladna jen proto, že o něj nikdo nestál,“ zlobí se.

Petr Novotný je také skeptický. Podle něj je sice Frolík kvalitním hráčem, ale loni požadoval vysoký plat a pak… „Když nám dal gól, jel se pomalu radovat k našemu kotli. A my ho teď vítáme jako boží dar,“ rýpl si.

Nejostřejší názor zazněl v nadsázce od Josefa Koksteina: „Vítej v pekle Michale. Po roce budeš zničený jako za celou dobu v NHL,“ naráží negativně naladěný fanoušek na problémy Kladna, které se už mnoho let potácí mezi extraligou a první ligou, zároveň však dodává, že Frolíkovi i týmu drží palce dál.

Michael Frolík ukázal v Kladně před deseti roky Stanley Cup
Další zkušená tvář k Rytířům, pomůže jim Michael Frolík. Po 17 letech!

Celkově převládá pozitivní pohled na Frolíka, který pořád má Kladnu a celé extralize co nabídnout. Doma, vedle kluků, které výborně zná a bude si s nimi umět vyhovět.

„Kámo, prostě teď hraj srdcem. Je to tvoje poslední smlouva. Tak do toho dej za nás všechno! A najez se prosím tě… Takhle hned odletíš až tě trefí bek,“ úsměvně komentoval další z fanoušků postavu útočníka, který tvrdostí opravdu nikdy nevynikal.

Ale co, jeho přednosti jsou přece úplně jinde.