Hostům se nepovedla úvodní dvacetiminutovka, v níž byli domácí lepší, ale dali jedinou branku. Víc napověděla druhá část, v níž hosté začali dobře, Vrchlabí přehrávali, ale také skórovali jedinkrát zásluhou kapitána Kose. Ve 29. minutě však faulovali a trestné střílení proměnil Urban, který strhl lavinu a domácí utekli brzy na 4:1.

„Bohužel, tahle třetina vše rozhodla. My odehráli nejlepší část zápasu, ale nedali jsme góly a po trestném střílení se naše hra sesypala,“ litoval Matěj Kos.

Jeho tým v poslední části sice dvakrát skóroval, ale vždy ve chvíli, kdy už ztrácel příliš. „Spíš se to dohrávalo. Prohra nás bolí, ale neděje se nic tragického a jedeme dál. V sobotu máme doma Trutnov a pokusíme se vrátit na vítěznou vlnu,“ dodal středeční dvougólový kanonýr.

Stadion Vrchlabí – HC Řisuty 6:3 (1:0, 3:1, 2:2). Branky a nahrávky: 17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban (TS), 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata). Rozhodčí: Barek – Laczko, Řezníček.

Vrchlabí: Abrahám – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip, Pšurný, Bláha, Šťastný, Moník, Procházka.

Řisuty: Ilašenko (53. Švihálek) – Babický, Kužel, Dostál, Potěchin, Keller, Havelka – Kellerstein, Choc, Mařík, Kalla, Krpata, Kos, Vyskočil, Rod, Zderadička