Vítkovice drtili rozdílem tří branek, ale v posledním dějství naprosto odpadli a soupeř skóre vyrovnal. Prodloužení pak rozhodla dvojice někdejších Kladeňáků – Burger připravil ideální pozici obránci Trnkovi a ten rozhodl.

Po dvou třetinách to vypadalo na pochvalu pro celý kladenský tým. Nakonec jí sklidil pouze žáček Pavel Řešátko. Kamarádi na Štěpána nedorazili a úpravu ledu u obou branek při reklamních přestávkách obstarával pouze zmíněný mladík. Za velkého aplausu publika. "Dva na to zapomněli a třetí nepřišel," vysvětlil absenci kolegů šikovný kluk těsdně po zápase a ani nebyl zadýchaný. Poté už ho vyzvedl tatínek, známý kladenský čárový rozhodčí.

V první části klepaly na kladenskou svatyni víc určitě Vítkovičtí, jenže ani jeden z třinácti pokusů Faltera nenachytal a jednou mu pomohlo i břevno po nahození beka Punčocháře. Na druhé straně spoléhali domácí proti velkému favoritovi zejména na brejky, jenže Valský ten svůj poslal do Málkovy výstroje a nájezd dvou na jednou pokazil Kalla nepřesnou žabkou na Treilleho.

Druhé dějství zahájil dalším nadějným brejkem opět Valský, po jeho vykláněčce ale výborně zasáhl betonem Málek. Kladno poté odehrálo s neúspěchem dvě přesilovky, ale hra se začala vyrovnávat a na po polovině utkání domácí duel málem rozhodli třemi rychlými zásahy v rozmezí třech minut. Nejprve prostřelil Málka z úhlu Bělohlav a nastalé euforie využil ještě Bicek milimetrovou dorážkou nečekané rány L. Procházky z úhlu a následně ještě Kotrla. I on dorážel puk za bezmocného Málka po akci šikovného dua Knotek – Eberle.

Vítkovice se ale nakonec ze šoku přece jen oklepaly a ukázaly svou třídu. Už do konce druhého dějství několikrát nechaly Faltera vyniknout a ve třetím dějství konečně udeřily také brankově. Bezzubé domácí přestřílely 17:3 a skóre duelu vyrovnaly. Už v čase 43:33 nechali domácí zcela volného Klimka, jenž doklepl puk po akci Vrány do prázdné klece a na po uplynutí 50. minuty přišly další dva kousky. O první se postaral Szturcz, když se ocitl zcela sám mezi kruhy a chvíli po něm Burger vybídl Klimka a ten podruhé mířil do odkryté klece.

V prodloužení sice jako první zaútočilo Kladno, ale následně nechalo svého odchovance Burgera úplně samotného mezi kruhy a někdejší kapitán týmu přihrál do ještě lepší pozice Trnkovi – 3:4.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Moták (Vítkovice): Dnes jsme nějak moc dlouho čekali, až se nám nahodí motory. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dostali celkem těžký úder v podobě tří gólů za tři minuty a byli rádi, že to skončilo takhle. Ale řekli jsme si, že je to pořád hratelné, protože jsme nebyli horší, jen se k nám neodrážely střely a nasazení bylo v pořádku. Chtěli jsme dát do páté minuty gól, což se povedlo. Poté iu vyrovnání a nakonec i druhý bod navíc. Bereme ho, každý bod je dobrý, i odsud.

Petr Tatíček (Kladno): Před zápasem bychom asi bod brali, ale po něm, když jsme vedli už 3:0, asi sotva. Vše vzniklo z netaktických střídání, když soupeř jede do přečíslení. Takové chyby se dělají v žácích. Samozřejmě také byla vidět zkušenost a kvalita soupeře. Navíc mají velké sebevědomí, chvílemi mi připadalo, že se po napadání ani nevracejí, jak jsou si jistí. My jsme nechtěli hrát v poslední třetině tak pasivně, jak jsme hráli, ale bohužel jsme udělali přesný opak toho, co jsme si řekli v kabině.

Kladno – Vítkovice 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 – 0:1). Branky a nahrávky: 31. Bělohlav (S. Treille, Kameš), 32. Bicek (L. Procházka), 34. Kotrla (Eberle) – 44. Klimek (Vrána), 52. Szturc (Ujčík, Burger), 55. Klimek (Pohl, Voráček), 62. Trnka (Burger). Rozhodčí: Hradil, Homola – Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2090.

Kladno: Falter – Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – S. Treille, Kalla, Bílek – Látal, Valský, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Vítkovice: Málek – Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček – Huna, Burger, Szturc – J. Sýkora, Svačina, Húževka – Pohl, Vrána, Klimek – Ujčík, Tomas, Strapáč. Trenéři: Trličík a Moták.