Kladenští trenéři po nepovedeném duelu na Slavii pozměnili sestavu a proházeli složení jednotlivých útočných formací. Asi také týmu řekli něco od plic, protože v první třetině byl mnohem víc než hostující navrátilec do branky Chábera zaměstnán jeho protějšek Šindelář. Bohužel, do jeho síťky sice padl gól z hole Michala Lukáče, jenž neúmyslně bruslí dovršil skvělou práci Treilleho.

"Je těžké hrát doma tři zápasy po sobě. První třetina byla hodně špatná, Kladno výborně bruslilo a my tam spíše jenom stáli a hráli bez nasazení," přiznal exkladenský hrdina utkání Jiří Burger.

Jeho spolubojovníík Sloboda však ještě v první části stihl bombou od modré vyrovnat a pak už přišla velmi zlá prostřední část. Kladnu zaskočila v hrdle hlavně první minuty, v níž Burgera nechalo pohodlně vysunout Húževku a pak ještě dorazit na 2:1. A když následně Doudera opustil před bránou Hunu, byl další trest na světě – 3:1.

"První třetina byla dobrá, ale bohužel nějakých 40 vteřin ve druhé třetině a dostali jsme dva góly. To by padlo na jakýkoliv jiný tým, nejenom na nás," řekl kladenský kapitán Pavel Patera.

Vítkovice poté celých dvacet minut hosty doslova drtily, vyhrály snad všechny osobní souboje, rychlost hráčů obou stran připomínala souboje gripenů se čmelákem. Jen díky štěstí a výtečnému Cháberovi v bráně už žádný gól nepadl, nicméně i rytířský strážce svatyně si svou slabou chvíli vybral a v úvodu posledního dějství propustil jinak nic neříkající pokus Szturce z úhlu.

Kladnu slouží ke cti, že ani za stavu 4:1 nic nezabalilo, hráči se domácí začali trochu vyrovnávat a možná jim pomohla i vítězná bitka Francouze Treilleho s Hruškou. S přehledem ubránilo dvojnásobné oslabení a v závěru samo v přesilovce udeřilo, když se rána M.Hořavy odrazila do nohy Tenkráta.

Obě branky hostů tak padly bruslí, ale poslední slovo patřilo někdejšímu Tenkrátovu centrovi z Kladna – Jiří Burger potrestal risk hostů při power-play a korunoval svůj výtečný výkon. "Od druhé třetiny jsme se hodně zlepšili. Obrovská spokojenost, že jsme to otočili a nakonec vyhráli," řekl vítkovický kapitán.

Hlasy asistentů trenérů:

Roman Šimíček (Vítkovice): "Nastoupili jsme hodně lehkovážně a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Nedohrávali jsme souboje, nebruslili jsme, výkon nebyl dobrý. Kdyby nám Kladno dalo čtyři góly, nemohli jsme se ničemu divit. Podržel nás ale brankář Šindelář. Bylo dobře, že jsme ještě v první třetině dali vyrovnávací gól. Od druhé třetiny už nastoupilo jiné mužstvo a zápas jsme strhli na naši stranu."

Jan Neliba (Kladno): "Do zápasu jsme nastoupili dost dobře. Byla tam dobrá aktivita našich hráčů, první třetinu jsme byli, dovolím si říct, i lepší. Měli jsme i šance na vstřelení více gólů. Zkolabovali jsme v první minutě druhé třetiny a padla na nás deka. Upozorňovali jsme, že Vítkovice na nás vletí, ale udělali jsme dvě chyby a pak už Vítkovice dominovaly."

HC Vítkovice Steel – Rytíři Kladno 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Sloboda (Huna, Svačina), 21. Burger (Húževka), 22. Huna (Roman, Svačina), 42. Szturc (Vandas), 59. Burger – 12. Lukáč (Treille), 59. Tenkrát (Patera, Kaberle). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc M. Hruška – Treille oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4766.

Vítkovice: Šindelář – M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Bail, od 41. navíc Štencel – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, M. Hlinka, Szturc – Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Kladno: Chábera – D. Růžička, Kaberle, Černošek, Doudera, P. Hořava, Jankovič – Treille, Dragoun, Lukáč – Tenkrát, Zagrapan, Rudovský – M. Hořava, Patera, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Vladimír Svačina (uprostřed) se snaží stínit brankáři Kladna Janu Cháberovi při střele Vítkovic.

Foto: ČTK/ Jaroslav Ožana