Porážkou s Mostem si Medvědi hodně zkomplikovali boje o udržení …

Nedá se přímo říct, že zkomplikovali. Máme pořád jeden bod k dobru a zápasů je před námi ještě jedenáct a může se stát cokoliv. Musíme ale k ostatním zápasům přistoupit daleko zodpovědněji než dnes. Pořád si někteří neuvědomují, že se hraje o udržení se v této soutěži… O to se hraje úplně jinak.

Nedá se snad ani říci, že byste zaspali začátek zápasu…

Určitě nezaspali. Byly tam osobní chyby. Takové zápasy musíme hrát zezadu, zvláště když soupeř musí tlačit. Místo abychom hráli v poklidu z obrany, tak jsme se zbytečně pouštěli do útočení. Na Mostu bylo znát, že si moc nevěří a že se s ním dá hrát.

Myslíte si, že bude letošní baráž ještě těžší než ta loňská?

Letos se mi zdá, že pro nás před tímto zápasem karty byly daleko lépe rozdané než loni. Byly jsme tam tři týmy narvaný na dvou bodech. První zápas se nám taky doma moc nepovedl, Šumperk jsme porazili až na nájezdy. Jak říkám, je před námi ještě jedenáct zápasů, ve hře je ještě 33 bodů a my k nim musíme přistoupit zodpovědněji než dnes.

Středeční zápas byl obrazem celé sezony, myslím tím samozřejmě koncovku…

Trápíme se s tím celou sezonu a máme problémy, když soupeř odskočí na dvougólový rozdíl. Je to prostě křeč. Pokud chceme v poklidu vyhrát, tak musíme dát aspoň čtyři góly, ale to se nám letos povedlo jen třikrát v sezoně.

Z Hradce jste si překvapivě odvezli tři body. Čím jste na Hradec vyzráli?

Hráli jsme tam určitě lépe než dnes. Jenže Hradec odehrál ten zápas takovým stylem, že se spíš šetřil na play-off. Nikdo se nechtěl zranit, první třetinu odehráli vlažným tempem a my se hned přizpůsobili a čekali, co budou hrát. O přestávce nás trenéři nabádali k větší aktivitě a povedlo se zápas otočit a vyhrát.

Pokud chce Beroun pomýšlet na udržení, tak bude teď důležité jakkoliv bodovat v Třebíči…

Musíme si pohlídat hlavně začátek zápasu, málokdy jsme v sezoně na začátku zápasu vedli, spíše jsme museli dotahovat, a to je strašně těžké, zvláště když se na každý gól hrozně nadřeme. Každý zápas je teď pro nás životně důležitý, každý zápas je prakticky o šest bodů. Musíme dnešní ztracené body nahnat v Třebíči. Budeme doufat, když si Most s Porubou vezmou navzájem body, nejlépe když Poruba zvítězí na nájezdy.

Cítíš před zápasy tohoto typu velkou nervozitu?

Já se musím přiznat, že už ani ne. V Berouně zažívám již třetí baráž a před třemi lety, kdy se nesestupovalo jsem mohl hrát letos už čtvrtou. Mně už to ani nepřijde, my celou sezonu stále o něco hrajeme, do poslední chvíle jsme hráli o play off, když se to nepovedlo, tak teď je pro nás vrchol sezony play-out a musíme do toho jít naplno.