„Jsem rád za všechny, že to tak dopadlo. Je to povzbuzení do závěrečné fáze sezony," uvedl šťastný trenér vítězů Jan Novotný a přiznal, že výhra nad Severočechy byla jistou satisfakcí za první vzájemný duel. „Bylo strašné a otřesné, co tam s náma rozhodčí prováděli," prohlásil.

Skóre utkání otevřeli hosté, pak ale vyrovnal svým prvním zásahem v sezoně později dvougólový ruský bek Ovčinnikov.
V druhé třetině došlo svým způsobem k historické chvíli. Při hře pět na pět se po dlouhých 200 minutách trefil útočník. Prapor forvardů zdvihl Fortelka. Krpata později srovnal na 3:3 a pak přišla gólová tsunami.

„Ukázalo, že když se daří, tak to tam padá. Předtím jsme si přihrávali a nestříleli," poznamenal Novotný a se smíchem dodal, že jim možná pomohl středeční trénink, na který nemohli dorazit brankáři. „Tím, že tam nebyli si možná naši střelci zvýšili sebevědomí," řekl.

Dvojkou za Ilašenkem byl v sobotu Schwamberger, jehož přemluvil kapitán Kos. Výstroj si oblékl po roce. „Asi nám přinesl štěstí," podotkl Novotný s tím, že jeho nezkušený mladý tým bohužel nezvládl období, kdy se lámala sezona.

Řisuty – Jablonec 8:3.
Branky: 14., 45. Ovčinnikov, 30. Fortelka, 34. Krpata, 46. Arnošt, 51. Šilhavý, 54. Sedláček, 60. Bunda – 10. Petrrmichl, 31. Nevyhoštěný, 32. Šulc. Vyloučení: 7:9, využití 3:0. Třetiny: 1:1, 2:2, 5:0.