V  ´domácím´ prostředí  pražské O2 arény budou Rytíři od 18.15 hodin hostit obhájce titulu Pardubice, jež přijede povzbudit na pět tisícovek fanoušků!

Ti budou zvědaví nejen na kladenské stars, ale v první řadě na svého odchovance Aleše Hemského, jenž Perníkáře posílí. Kouč Kladna Zdeněk Vojta nemíní kalkulovat s tím, kdo na koho bude hrát.

„Pořád jsem toho názoru a věřím, že také většina extraligových trenérů to bude ctít, že nejlepší hráči mají hrát na sebe.

Vojta předpokládá, že diváci uvidí parádní představení.

„Myslím, že můžeme očekávat nádherný hokej. Trošičku mám obavy z arény, kde se necítíme jako doma. Atmosféra na Kladně byla s Vítkovicemi úžasná a jsem přesvědčený, že Slavii bychom na našem stadionu porazili," řekl kouč s tím, že po zahřívacím utkání s Růžičkovou družinou, v němž poprvé nastoupily hvězdy ze zámoří, přijal zbytek týmu roli, kterou asi bude mít po dobu stávky. „To znamená roli nosičů vody, kteří si nezahrají hokej,  ale musí všechno ubojovat," řekl kouč.

Východočeši nezačali sezonu šťastně, po čtyřech kolech mají čtyři body a patří jim až jedenáctá příčka. To kladenský kormidelník může být spokojenější, byť lituje úvodu sezony.

„Trošku mě mrzí, že jsme v prvních dvou kolech bez posil ze zámoří získali jen jeden bod, i když jsme herně špatní nebyli. Jen jsme nedokázali střílet branky," prohlásil.