Sám Vojta se zatím o svém jmenování hovořit nechtěl. „Nezlobte se, ale dohodli jsme se s vedením, že nejprve bude svoje věci prezentovat ono a pak teprve já. Takže se zatím nevyjádřím,“ omluvil se Vojta přezdívaný léta Maďar.

Jeho kolega Tatíček však odtajnil alespoň to, jak je to s loňskou posilou Kladna – Slovákem Jiřím Bickem. Tomu po sezoně skončil kontrakt, odcestoval do rodných Košic a dlouho s ním nikdo nejednal. Dokonce ani nebyl nikdo, kdo by tak učinit mohl. Vše se změnilo nástupem Jaromíra Jágra ml. do vedení klubu. „Jaromír nám řekl, že s Jurou Bickem mluvil. Přislíbil mu, že v Kladně zůstane,“ dodal Tatíček.

Zdeněk Vojta se s Tatíčkem a Kopeckým dobře zná – v 80. letech minulého tisíciletí spolu v Kladně hráli v jednom mužstvu. Loni působil u mládeže v Chomutově a předtím třeba v Berouně nebo Liberci. Ten opustil pro něj osobně trochu nešťastně, těsně před postupovou sezonou, kdy kývl na nabídku tehdy posíleného Kladna, které právě Severočeši v baráži z extraligy vyřadili.

Tehdy byl Vojta odvolán, nahradil ho Jaromír Šindel a v závěru na poslední zápas Zdeněk Müller. Tým ale sestoupil do I. ligy.

Ovšem Vojta sbíral i úspěchy na zajímavých zahraničních štacích. V roce 2005 se mu povedlo vyhrát se záhřebem místní ligu, ale hlavně s chorvatskou reprezentací vybojovat postup na MS I. divize. A o dva roky později v lotyšské lize s týmemASK Ogre skončil na druhém místě a stal se trenérem roku.

Další novinkou je angažování kouče Miloslava Hořavy na pozici šéfa mládeže. Informuje o tom oživlý klubový web. A také o schůzce nového vedení zastoupeného Jágrem ml. a Hořavou s trenéry mládežnických týmů.

Ve hře jsou prý i mnohem lepší podmínky pro práci s mládeží než jaké byly v Kladně doposud. Na řadu přijde i diskuse na téma, zda hokejové třídy začnou při 12. ZŠ v Kladně fungovat už v páté třídě.

Hořava jako odchovanec klubu a dlouholetý reprezentant v něm působil naposledy shodou okolností ve stejné sezoně jako Zdeněk Vojta – 2001-02. Odvolán tehdy jako asistent nebyl. Rok předtím byl dokonce generálním manažerem Kladna.

Vkariéře hráli za slavný New York Rangers a později švédské MoDo. Jako kouče ho po odchodu z Kladna čekaly lepší zítřky. Vedl poměrně úspěšně Znojmo (vyřadili spolu Kladno v předkole play-off 2007), ale i zmíněné MoDo, kde už hrával během kariéry, dále třeba reprezentaci ČR do 20 let, Ústí nad Labem, málem popradského Lva a v uplynulém ročníku Spartu.

Jeho synové hrají hokej také - Miloslav mladší loni v Liberci a Petr v Ústí nad Labem. Synovec Pavel Skrbek právě skončil angažmá ve švédské Skeleftea.