Vojtovi je jasné, že nepřebírá první tým v lehké situaci. Kladno se poslední dva roky zachraňovalo v nejvyšší soutěži na poslední chvíli a v současné době se stále řeší jeho nová struktura. Po působení Jaromíra Jágra staršího převezme klub jako majitel jeho slavný syn spolu s městem. Přesto byl zájmem hodně potěšený. „Musím říct, že jsem dostal od Jardy Jágra nabídku a skoro mi spadla brada,“ přiznal Vojta v rozhovoru pro ČTK.

Na pozici hlavního kouče nahradil Petra Tatíčka, který se přesunul do role asistenta, v které zůstává i Jiří Kopecký. „Jsem samozřejmě rád, že zůstávají, protože odvedli velký kus práce. Zachránili Kladno, i když to bylo i trošku se štěstím, protože všichni vědí, že pomohly i odpočty bodů,“ připomněl Vojta registrační aféru, která dala Kladnu naději v boji o únik baráži s Mladou Boleslaví.

I tak bude tým opět bojovat o záchranu, na které se pracuje v posledních týdnech po sportovním boji i na poli finančního zajištění. „Vize jsou takové, aby se mužstvo stabilizovalo a rozhodně se chceme vyhnout baráži,“ prohlásil Vojta, který byl naposledy ředitelem sportovního úseku mládeže v prvoligovém Chomutově, vyučuje i na Fakultě tělesné výchovy a sportu a působil jako regionální trenér Sportovního centra mládeže pod ČSLH.

Mužstvo se pod taktovkou Tatíčka a Kopeckého připravovalo od začátku května, přestože panovalo na Kladně bezvládí a přechod klubu na novou strukturu má schvalovat až 21. června Rada města Kladna. „V přípravě je dvaadvacet hráčů, z toho dvanáct je pod smlouvou. Vážím si toho, že se všichni připravovali bez ohledu na to, co bude. To svědčí to o charakteru týmu,“ doplnil Vojta.

Kádr by se oproti uplynulé sezoně neměl moc měnit. Odešel obránce Mrázek do Chomutova, další zadák Šmach zamířil do slovenské Skalice a útočník Smoleňák přešel do finského Ässätu Pori. Jedná se o setrvání slovenského útočníka Jiřího Bicka. „Samozřejmě bych byl rád, kdyby přišlo pět špičkových hráčů, ale musí se vycházet z financí a těch v Kladně tolik není,“ doplnil Vojta.

Podle Vojty je potřeba s případným doplněním kádru počkat, až bude přechod klubu na Jágra mladšího a město oficiální. „Čeká se na 21. červen, jinak je zatím všechno de facto neoficiální. Samozřejmě by bylo ideální, kdyby zůstal Jarda Jágr na Kladně, to by pak přišla asi i řada hráčů díky němu,“ usmál se Vojta.

Nejproduktivnější Evropan v NHL má Kladno řídit na dálku a pokračovat buď v KHL, nebo se vrátit po třech letech do zámoří.

Po roční pauze, v které se potýkal s problémy s kolenem, se v přípravě Kladna objevil také Martin Procházka. Aktuálně ale s týmem zase netrénoval.
„Já jsem s ním ještě nemluvil. Teď na tréninku nebyl, takže uvidíme, jaký bude další vývoj,“ doplnil Vojta.