V praxi to znamená, že se Volf stává druhým mužem v klubu hned po zmíněném prezidentovi Jaromíru Jágrovi starším a přeskakuje dosavadního generálního manažera Otakara Černého mladšího. S tím v minulosti výborně vycházel, ale od Volfova odejití z radnice není jejich špatný vzájemný vztah tajemstvím.

„Mohu to potvrdit. Ode dneška se stávám zástupcem pana Jágra a přebírám veškeré kompetence v klubu. Kladno je ve velkých problémech, možná větších, než si kdokoliv připouští. Ale pro jeho záchranu v extralize, která bude hodně těžká, ale ne nereálná, udělám maximum,“ slíbil Milan Volf, který vypomůže i na střídačce áčka.

„Nějaká změna se udělat musela, když se nedaří. Ale jak si rozdělíme kompetence, to jsme zatím neprobírali, ještě se dohodneme,“ odtušil trenér Kladna Zdeněk Müller.

O Volfově nástupu do funkce se spekulovalo už o víkendu, kdy informaci potvrdit nechtěl. „Jednali jsme,“ omlouval.

Pondělnídopoledne měl hektické. Ranní nástup do Černého kanceláře spolu s prezidentem byl určitě zajímavý, následovalo střetnutí s hráči A týmu v kabině. Nebylo dlouhé. „S hráči se dobře znám, není problém. Ale s některými jsem si naplánoval schůzku. K řešení toho v kladenském hokeji ale bude mnohem víc,“ přiznal.

A souhlasil i s tím, že půjde o jakési vymetání Augiášova chléva. „Dalo by se to tak nazvat. Už mám hodně informací, ale další musím sbírat, nebude to hned. Čas ovšem tlačí.“

Pro politickou špičku Kladna je Volfův nástup do funkce určitě nečekaný. Už delší čas se hovoří o tom, že Volf, už očištěný od aféry s jeho údajným špatným nakládáním s finančními prostředky města, by se rád do funkce primátora vrátil. Nástupem do kladenského hokeje však dost riskuje, záchrana se totiž podařit nemusí. „Nikdy jsem se nebál strkat hlavu do chomoutu. Nechci být a nejsem alibista. Tuhle práci beru jako každou jinou a chci, aby se mi v ní dařilo. Koneckonců já současnou situaci nezpůsobil,“ tvrdí chlapík, který podobně jako Černý v minulosti sám za Kladno hrával a jeho otec byl trenérem nejslavnější zdejší generace ze 70. let minulého století.

Výhodou Volfa oproti Černému bude bezesporu veřejné mínění. Fanoušci Černému spílali už i za věci, které ovlivnit nemohl. Volf má výhodu v komunikačních schopnostech. Lidé vědí, že jako bývalý hráč pomáhal klubu i z pozice primátora a většina z nich mu bude věřit. To je pro odpich do nové práce hodně důležité. „S veřejností opravdu potíže nemám, většinou je ve vztahu ke mně pozitivní. Všechny proto žádám, držte nám palce!"

A co změny říkají kladenští fanoušci? Jménem Fanklubu HC Poldi promluvil David Švejda známý pod přezdívkou Clouseau: "Je to pro nás nová zpráva a neznáme všechny detaily, každopádně zapojení pana Volfa do vedení kladenského hokeje vítáme a věříme, že toto by mohlo být vykročení směrem nejen k záchraně letošní sezony, ale hlavně ke zlepšení v sezonách příštích. Přejeme panu Volfovi mnoho úspěchů v jeho funkci."