Na lavičce jste stál, ale do práce koučů jste zasahoval minimálně.

Já se snažím chovat naprosto profesionálně. Od vedení týmu jsou trenéři a já se snažil jen hecovat. Není mým úkolem, abych hráčům říkal něco ke hře, i když nějaké konzultace tam proběhly.

Jak se vám to celé líbilo?

Všechno se mi zdá špatně vyjma toho, že mužstvo hrozně chce. Je až neuvěřitelné, kde se to v těch klukách bere. Potenciál a jejich základ je dobrý, ale také je tady potřeba udělat spoustu práce. Dnes se vyhrálo, je euforie, ale jinak jde o boj o život. Na střídačce jsem hlavně proto, abych nasál atmosféru. Kdybych seděl nahoře za sklem, neviděl bych nic.

Co konkrétně je špatně?

Je tu plno věcí, co se mi nelíbí. Nechte mi ale ještě týden. Myslím, že to je seriózní.

Jaké jsou přesně vaše kompetence?

Když to řeknu s nadsázkou, jsem takový pan Jágr starší. Tedy mi zplnomocnil vedením celého oddílu. S ním teď rozhodujeme o celém dění. Jsou tam nějaké přestupní termíny, je tam ekonomika, personalistika i některé negativní vlivy, k těm se však vrátím až příští týden.
Jsem připraven udělat jakýkoliv krok, aby se Kladno zachránilo. A nebojím se udělat ani špatné věci. Pokud to bude probíhat jako dnes, bude to naprosto ideální. Ideální stav ale neexistuje (smích).

Jak dlouho jste nestál na kladenské střídačce?

V momentě, kdy jsem odešel z magistrátu, jsem nedostal ani lístek do V.I.P., takže jsem ani nebyl na stadionu. Ovšem s panem Jágrem jsem v kontaktu byl. Krásně to tu voní, prostředí se mi strašně líbí a trochu jsme zabloudil než jsem se zorientoval. (smích)