Do sestavy ho posunulo zranění Petr Hořavy, odlet Matyáše Zelingra na MS dvacítek do Kanady a disciplinární trest pro Brendona Nashe.

Bohužel, premiéra to povedená nebyla, matné Kladno padlo na ledě předposledního týmu tabulky 1:3 a trenér Jindřich Lidický hráče nešetřil. „Trenér měl pravdu, nebyl to od nás dobrý výkon. Nehráli jsme poctivě, neblokovali jsme střely, těžko k tomu říci něco dalšího,“ byl zklamaný mladičký obránce, který si jinak výborně vede v juniorské extralize.

Co se stalo s Kladnem ve třetí třetině, do které ještě vstupovalo s náskokem?
Hned ze začátku jsme měli oslabení a on (Ordoš) skvěle vystřelil z kruhu. Druhý gól byl trochu náhodný. Snažili jsme se pak hecovat na střídačce, abychom aspoň vyrovnali, ale bohužel se to nepovedlo. Při power-play získal soupeř trochu náhodně puk a trefil prázdnou bránu.

Benátky jsou až předposlední, ale v tomhle zápase to vypadalo, že mají kvalitnější kádr než vy. Čím to bylo?
Hrály výborně, nepouštěly nás za modrou čáru, výborně ji držely.

Prohráli jste, ale na vás to těžko může svalovat, hrál jste za muže poprvé v kariéře mistrák. Jaké to bylo?
Škoda, že jsme prohráli, nicméně za šanci jsem rád. V hokeji ale rozhoduje týmové hledisko, takže zklamání převládá.

Už jste byl párkrát na střídačce, abyste okoukl atmosféru, teď jste se konečně dostal na led. To je asi o moc jinačí, ne?
Samozřejmě, i když bylo fajn i kluky sledovat zblízka i jako náhradník. Jak se připravují na zápas, soustředí se na něj. Hra je tady podstatně rychlejší než v juniorce. Hráči si lépe najíždějí, je to víc o hlavě.

Kladno rázem přišlo o dva obránce, Zelingr odjel do Kanady s reprezentační dvacítkou a Nash dostal těsně před zápasem v Benátkách pětizápasový trest. Cítil jste v tu chvíli, že máte větší šanci naskočit?
Sledoval jsem to, byla to shoda okolností, ale to se stává. Že nastoupím, to jsem věděl už po úterním tréninku, takže jsem se mohl chystat. Naštěstí jsem už odehrál celou letní přípravu s A týmem, to pomohlo.

Teď máte šanci potkat se přímo na ledě s legendami Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem, sedmnáctiletý kluk!
To by samozřejmě bylo něco, od malička je oba obdivuji. Byl by to krásný pocit, takže budu doufat.

Jan ŠEJHL