„Něco jsme zkoušeli, ale nepovedlo se a za každou cenu jsme nepotřebovali kádr rozšiřovat. Máme patnáct útočníků, devět obránců, to je dostačující," řekl Deníku Patera včera před devátou hodinou večerní.

Ostatní velcí konkurenti Kladna vsadili na jinou cestu. Budějovice ani nečekaly na docvaknutí pantů přestupního okna a postupně přivedly skutečnou kvalitu: Hřebejka, Nováka, Dostálka či Vaka. Jihlava zase přilákala boleslavského útočníka Jiránka a Hubáčka z Havířova.

Dostředečního duelu s Frýdkem-Místkem (18) i těch dalších mohou trenéři Kladna počítat jen s jediným novicem Matějem Pekrem.

Toho Patera chytře vrátil na podzim na rozehrání do Třebíče, po příchodu do Kladna totiž ztratil formu i sebevědomí. V Horácké Slavii ho rychle získal zpět, v 17 zápasech zaznamenal 17 bodů a Třebíč byla z jeho výkonů nadšená.

Otázkou ale je, kam s Pekrem v sestavě. Hráč je ve formě, ale Kladno má na pravé straně, kde se cítí nejlépe, přetlak kvality (Tůma, Jánský, Tenkrát).

Patera zatím s Pekrem naložil moudře, poradí si snad i nyní. V týmu každopádně nenastane tření, k jakému by došlo při masivním posílení kádru. 

To může být výhoda.