Přiznal, že po záchraně jeho Kladna se mu ulevilo a ohromně. „Je škoda, že jsme se do té situace vůbec dostali a museli si to vyžrat. Snad se z toho poučíme jako tým, ale i jako organizace, protože to není to, co bychom chtěli v Kladně dělat každý rok,“ řekl kapitán, který v baráži dal dvě branky a tou druhou vyrovnával ve čtvrtém zápase na 1:1.

Podle něj srazily Rytíře zdravotní problémy opor. Brzy skončil jeho kapitánský předchůdce Tomáš Plekanec, celou sezonu nehrál Matyáš Filip, od Vánoc nebyli Jake Dotchin a Adam Brízgala, hlavní sloupy defenzivy. „Vím, že je to kdyby, a vím, že bychom nebyli v kompletním složení druzí. Ale předkolo jsme uhrát klidně mohli,“ je přesvědčen.

Je rád, že mladí hráči, v nichž vidí potenciál, jsou prý podepsáni, přesto ví, že tým musí být dobře doplněný. „A dostat se na vyšší úroveň, podle mne by šesté až desáté místo Kladnu slušelo. I fanoušci si to zaslouží.“

Baráž už Smoleňák zažil ve Švédsku a podle svých slov byla mnohem ostřejší, z téhle měl ale respekt už proto, že je Kladeňák. „To pak víc prožíváte, nechcete se podepsat po nějaký prů..r."

Samotný systém baráže, kdy hraje nejhorší tým extraligy proti vítězi první ligy na čtyři vítězné zápasy se mu líbí. „Ale to, že musíme čekat 45 dnů na zápas a oni mají náročné play-off, to se mi nelíbí. Počet jejich utkání bych nějak zredukoval, a my bychom by nemuseli čekat tak dlouho. Pak lezou po čtyřech oba mančafty,“ říká někdejší reprezentant.

Hokejku teď zahodí, nebude se dívat ani na zbytek finálové série play-off mezi Pardubicemi a Třincem. „Hodím ji do rohu, na ní kolečko, hrábě a rakev na auto, abych jí neviděl. Teď si užiju rodinu, je pro mě na prvním místě a chci být se svýma klukama,“ dodal bojovník v kladenských barvách.