Návrat do týmu se povedl Matěji Pekrovi, který zásadně přispěl ke druhé brance Kladna. Proti bývalému klubu uspěli bodově Tůma s Klozem, jejich tým dobře využíval přesilovky včetně té dvojnásobné. Tým v Ústí podpořil jeden tříbodový hráč (Jánský 2+1) a hned čtyři dvoubodoví: Přikryl (1+1), Tůma (2+0), Kloz 0+2, Burger (0+2).

Rytíři hlavně v prvních dvou třetinách soupeře tvrdě přestříleli. Zatímco na Cikánka mířilo jen šest střel, zkušený gólman Severočechů Volke čelil 35 ranám. A ne vždy úspěšně, po dvou dějstvích vedli hosté 4:1.

To byl základ jejich triumfu.

Brzký gól Davida Tůmy po akci Kanaďana Grattona ještě domácí nepoložil a Z. Doležal brzy vyrovnal, ale pak už mužstvo ex-kladenského kouče Macha ztrácelo půdu pod nohama. Kladnu vrátil vedení Cetkovský, který tečoval v přesilovce střelu Pekra, ve druhém dějství se pak prosadil zblízka Jánský a po něm využil Tůma převahu pět na tři.

Už na 1:5 zvyšoval v úvodu třetí třetiny Přikryl a zdálo se hotovo. Nicméně Z. Doležal korigoval na 2:5 a mnozí fanoušci si vzpomněli, jak před rokem Kladno ztratilo v Ústí náskok 4:0. Historie se však neopakovala, místo toho v závěru Jánský využil další přesilovku.

"Chtěli jsme začít dobře, což se docela povedlo a po gólu na 3:1 jsme se trochu uklidnili. Oni sice hráli, měli nějaké šance, ale my dávali góly, což už tak někdy bývá.  Hlavně jsme ale dneska hráli celých šedesát minut," těšilo vyhlášeného nejlepšího hráče zápasu Petera Jánského. 

Ten byl spokojen, že k výhře přispěl třemi kanadskými body. "Za to jsem pochopitelně rád. U prvního gólu mi Růža pěkně nahrál, já to chtěl dát ještě Réďovi (Redlichovi), ale protože znám Martina Volkeho moc dobře a vím, že by vytáhl hokejku, tak jsem puk přidržel a vystřelil. Druhý gól, to byla skvělá nahrávka od Klozáka přes dvě hokejky, to nešlo nedat," usmál se Jánský. 

Zajímavostí utkání byl návrat Tomáše Redlicha do sestavy po dlouhém zranění. Podle pozorovatelů i Petera Jánského hrál výborně, měl i šance. "Přesně, vrátil se natěšený a snad mu to vydrží," drží mu palce Jánský.

Další perličkou byla bitka domácího Husáka s Ulrychem. Kladenský obr měl navrch, ale pak se dostal pod soupeře, bodoví rozhodčí by s vyhlášením vítěze fightu měli starost. 

V Ústí se někteří kladenští hokejisté předvedou znovu hned v pondělí 6. února při zdejší exhibici hvězd. Mezi nahlášenými jména jsou František Kaberle, Martin Procházka, Zdeněk Orct, Jakub Evan, ale i další borci, kteří v Kladně zanechali zajímavou stopu, třeba Pavel Janků nebo David Pazourek. 

A tým Rytířů si zahraje až ve středu 8. února, kdy hostí Přerov. 

HC Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 2:6 (1:2, 0:2, 1:2). Branky a nahrávky: 11. Z. Doležal, 44. Z. Doležal (Roubík) – 2. D. Tůma (Gratton), 14. Cetkovský (Pekr, R. Přikryl), 32. Jánský (Růžička, Strnad), 38. Tůma (Burger, Kloz), 41. R. Přikryl (Jánský, J. Drtina), 57. Jánský (J. Kloz, Burger). Rozhodčí: P. Würtherle – Kis, Potůček. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. Střely na branku: 20:55. Diváci: 1498

Ústí nad Labem: Volke – Kasík, Vl. Brož, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, D. Málek – Z. Doležal, Roubík, Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Moučka, Gengel, Mical – Dalecký, Komárek, Macek.

Kladno: Cikánek – Repe, J. Drtina, David Růžička, Kehar, Ptáček, Ulrych – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – Pekr, Zikmund, Redlich – Cetkovský, Gratton.

Jan ŠEJHL, Rudolf MUZIKA