Duel vůbec ničil statistické mýty. Kladno vyhrálo v základní části pátý zápas v řadě, což se mu povedlo naposledy téměř před pěti roky. Tehdy jeho sérii utnuly v lednu 2008 hádejte kdo? České Budějovice!

Na jejich ledě se sice Středočechům párkrát vyhrát povedlo, ale v posldních letech to bylo maximálně v prodloužení nebo při nájezdech. Za tři body to bylo jednou v play-out (březen 2009), tehdy ale o nic už nešlo.

Za tři body to skutečně bylo naposledy téměř před deseti roky!

V neděli to nebyl ze strany Kladenských až tak skvělý výkon, jak napovídá výsledek, ale hosté prostě proměňovali svoje šance.

V první třetině to byl Tlustý, přitom jeho rána byla jedna z pouhých čtyř směřujících na brankáře Sáblíka. Ve druhé ale hosté hodně přidali a nastříleli nebohému Sáblíkovi čtyři kousky.

Kromě hvězdných Jágra a Plekance se trefil i obránce Petr Mocek (poprvé za Kladno a ještě po akci exbudějovického Kuchejdy) a také Jakub Valský.

Mimochodem Valský je ideálem pro sázkaře: Moc branek nedává, ale když už smůlu protrhne (jako ve středu s Pardubicemi), vždycky se trefí hned v následném i dalším utkání.

V posledním dějství zářil Jágr, který se předtím hodně rozčiloval po první trefě Mountfieldu. V 50. Minutě ho faulovat Frühauf a hvězda číslo jedna se před vyprodanou Budvar arénou rozjela k trestnému střílení – proměnila. Domácí korigovali až půl minuty před koncem.

Za zmínku stojí ještě brankář Kladna Jan Chábera. Odchovanec Budějovic chytá fantasticky a v krátké době si poradil se třetím bývalým klubem.

Sparta a Chomutov se ho navíc zbavily ne zrovna pěkně, tam měl co oplácet. V neděli se spíš vytáhl před svými známými v publiku.

Teď se konečně svých hvězd dočká zaplněný kladenský zimák. Ve středu hostí Rytíři zatím skvělý Třinec (18.10). Bude to po čtyřzápasové venkovní sérii, byť duel s Pardubicemi byl vlastně domácí…

Hlasy trenérů

Peter Draisaitl (Mountfield): „Z nějakého důvodu, který musíme zjistit, jsme nebyli schopni se dostat za celých šedesát minut do hry. Může se prohrát, ale ne takovýmhle způsobem. Měli jsme na leděhráče, kteří vůbec nechtěli puk."

Jiří Kopecký (Kladno): „Výsledek je pro Budějovice krutý. Rozhodla hned první třetina, ve které nás dostaly pod tlak, ale paradoxně jsme ji vyhráli 1:0. Nastartovalo nás vyloučení za pozdní příchod na led, které jsme považovali za nespravedlivé, protože hodiny v šatně šly špatně. Musím ocenit domácí diváky, kteří tleskali soupeři, když dal Jarda Jágr gól. To jsem ještě nikdy nezažil."

HC Mountfield České Budějovice – Rytíři Kladno 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Vydarený (Suja), 60. Šimánek (Jank, Ptáček) – 5. Tlustý (Plekanec, Kaberle), 24. Jágr, 28. Mocek (Kuchejda), 36. Plekanec (Židlický), 38. Valský (Melka), 50. Jágr z tr. stř. Vyloučení 3:5, využití 1:1. Rozhodčí: Blecha, Hradil – Barvíř,Blümel. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Mountfield: Sáblík (38. Kantor) – Ptáček, Jank, Martínek, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf – Dej, Kotalík, Šimánek – Mertl, Kašpařík, Podlešák – Soudek, Knotek, Rousek (23. Švihálek) –Marek, Červený, Suja.Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, T. Kaberle, Drtina, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek – Jágr, Plekanec, Tlustý – Hovorka, Patera, Hlaváč – Eberle, Dragoun, Kuchejda – Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.