Rodák ze Žiliny u Kladna hrál hokej zejména za Kladno, jehož je odchovancem. Po základní vojenské službě, během níž hrál za Duklu Litoměřice, se vrátil do Kladna a hned získal místo v sestavě, což tehdy nebylo jednoduché. Debutoval na ledě Pardubic (vítězně) a výhry sbíral prakticky po celou svou kariéru.

Kladenské mužstvo totiž dozrávalo a postupně získalo čtyři tituly mistra v řadě a pak přidalo po roční odmlce ještě jeden v roce 1980 - zatím poslední.

Čermák byl pokaždé jeho pevnou součástí. Nejvíc hrál v obranné formaci s Jaroslavem Vinšem, kde měl jako ten robustnější na starosti hrubší práci, naopak menší Vinš zase rozehrávku.

Vzpomínka fanoušků na zesnulého kamaráda bubeníka Jonáše "Johnyho" Gaila.
Jonášova hlídka skončila. Tleskal mu vyprodaný stadion

Bogan, jinak se Čermákovi neřeklo, odehrál za A tým Kladna 14 sezon až do roku 1982, získal zmíněných 5 titulů mistra republiky i vítězství v PMEZ. Zúčastnil se také památných zájezdů Kladna do zámoří. Za kladenské áčko odehrál celkem 841 utkání, ve kterých vsítil 127 branek (v nejvyšší soutěži 498 zápasů a 54 branek). Po ukončení hráčské kariéry se úspěšně věnoval i trenérské práci ve Slaném, Berouně, Příbrami, Řisutech i italském Zoldo u dospělých, a také u kladenského dorostu.

"Nejvíce si cením titulů mistra republiky s Kladnem. Už proto, že jich bylo pět, z toho čtyři v řadě. Ty čtyři tituly jsme získali prakticky jen s kladenskými odchovanci," řekl kdysi v rozhovoru pro Kladenský deník slavný obránce.

Jeden z jeho dvou synů David se stal rovněž úspěšným hokejistou a později trenérem. Do jara vedl Kladno, nyní se přesunul do Českých Budějovic jako asistent Jaroslava Modrého.

Liberecký Michael Frolík.
Frolík svoje Kladno nešetřil, před rodinou zazářil dvěma góly. Bude platit!