Tenhle zápas mívá grády, i když skoro bez diváků to je mizérie a první souboj v O2 areně to ani zdaleka nepřipomínalo, snad až na závěrečný pěstní souboj Dotchina s T. Jandusem. Ale což, na jedné straně Beran, na druhé zase Mikliš, Strnad, Dvořáček, či oba trenéři Jandač s Hořavou, tedy borci, kteří Kladnem nebo opačně prošli. Spartě navíc šéfuje Petr Ton. Jen Ladislav Zikmund scházel, toho nepustilo do hry zranění.

Právě David Dvořáček ještě nedávno za Kladno hrál a teď zlomil dlouho bezbrankový zápas na stranu Sparty. Bylo to chvíli po tom, co kladenský Filip zahodil trestné střílení za faul na Machalu…

Rytíři poprvé nastoupili s novou posilou Jaromírem Pytlíkem, jenž přerušil kontrakt ve Finsku a odehráli první třetinu po dlouhé době opatrněji a slušně. Spartu do nebezpečných situací moc nepouštěli a na druhé straně zatápěli Machovskému a spol. Chvílemi velmi slušně. Asi nejvíc Ondřej Machala, který po zranění chytá formu a vynikajícím bruslením dělal Spartě problémy. Jenže gól v neděli z mnoha šancí nedal stejně jako Melka, který po manévru sice Machovského prostřelil, ale puk mířil vedle.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let, skupina B: ČR - Rusko, 26. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku Jaromir Pytlik.
Pytlík je Rytířů, nastoupí už proti Spartě

Ve druhé části byl hodně blízko brance Donagney, avšak Machovský Pražany podržel. Na druhé straně si skvěle vedl také Bow, protože Sparta se hlavně při vyloučení Berana dostala do ráže, ale Kanaďan čapl i stoprocentní loženku Chlapíkovi.

Nakonec však stejně dvakrát kapituloval. Po ráně Dvořáčka zblízka ho překonal ještě ruský obránce Matuškin, jemuž se odrazila na čepel zblokovaná střela.

Kladeňáci se už do zápasu nedostali. Největší šanci měl v poslední třetině Jágra, z mezikruží však mířil jen do prsou Machovského. Pak přišla sprška tří gólů v posledních osmi minutách, když rozložené Rytíře potrestali Řepík, Buchtele a Thorell.

To nevydržel obránce Dotchin a frustraci si vybil pěstním kolotočem na T. Jandusovi. Trestal šestou brankou Chlapík…

Trenér Sparty Josef Jandač byl rád, že se jeho tým po nepovedeném zápase se Zlínem chytil. „Bylo to pro nás důležité a pomohl nám první gól, protože Kladno mělo do té doby několik vyložených šancí. Když jsme odskočili na tři góly, už jsme si to pohlídali, i když výsledek úplně neodpovídá utkání,“ uznal Jandač a pochválil brankáře Machovského. „Nuly vzadu si ceníme víc než těch gólů v závěru, protože Kladno skutečně mohlo dát několikrát první branku.

Domácí David Čermák řekl, že první dvě třeny byl od svého týmu ještě bral, ale musel by proměnit aspoň nějaké šance. „Bohužel produktivita nás poslední dobou sráží, nepomůžeme si ani přesilovkami, nedali jsme ani nájezd. Když jsme hru otevřeli a dostali třetí gól, bylo asi rozhodnuto, ale my to celé degradovali, když jsme závěr vypustili a dostali další góly,“ prohlásil Čermák a nového muže Pytlíka i jeho mladou formaci pochválil. "Heráli dobře, přitom jsme jeho příchod dotáhli papírově až hodonu před zápasem a hrát šel jen proto, že nám vypadl Láďa Zikmund.

Rytíři Kladno - Sparta Praha 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 34. Dvořáček (Vitouch, Strnad), 38. Matuškin, 52. Řepík (Pavelka), 56. Buchtele (Sobotka, Chlapík), 57. Thorell (Matuškin, Horák), 60. Chlapík (Pavelka, Řepík). Rozhodčí: Hradil, Micka – Ganger, Malý. Vyloučení: 2:5, navíc Dotchin (K) na 5 +DKU. Využití: 0:1. Diváků: 1000.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek, Donaghey, Baránek – Hlava, Plekanec, Jágr – Indrák, Kubík, Kristo – Beran, Račuk, Melka – Machala, Filip, Pytlík.

Sparta: Machovský – Matuškin, Mikliš, Polášek, M. Jandus, Jeřábek, Pavelka – Buchtele, Sobotka, Chlapík – E. Thorell, Horák, Řepík – T. Jandus, Konečný, Přibyl – Strnad, Vitouch, Dvořáček.