Souboj pražské Slavie s Rytíři z Kladna přinesl opatrný úvod. K první větší šanci se dostal až v osmé minutě slovenský útočník Bezúch. Volráb ale jeho střelu zblokoval mimo bránu. Na druhé straně měl po chybě brankáře Honzíka velkou šanci Kubík. Z úhlu však prázdnou bránu netrefil.

Domácí borce akce povzbudila, a tak o chvíli už mohli slavit úvodní gól. Po špatné rozehrávce se ke kotouči dostal Najman. Z ideální pozice našel skulinku mezi Brízgalovými betony. Bez práce Brízgala nebyl ani po vyloučení Vebera. Největší příležitost Krejčíka ale hostující brankář vyrazil.

I ve druhé třetině pokračovala opatrná hra. Za zmínku stojí hlavně Brožova dorážka či pohotové střely Krejčíka. Pořádný náboj utkání dostalo až chvíli před druhou sirénou. Veselý se snažil dorážet kotouč, který už byl v držení Brízgaly. To se nelíbilo kladenskému Veberovi, a tak utkání zpestřili bitkařskou vložku. Tu sice vyhrál domácí útočník, ale i mladý Veber rozdal pár tvrdých ran.

Ještě ve druhé třetině ujížděl na Honzíka Kružík. Trefil však pouze masku slávistického gólmana. Naopak na druhé straně vyrobil chybu při rozehrávce Vampola. Slávisté si s lehce nabytým kotoučem poradili výborně. Šagát, Ondráček a Krejčík ukázkově rozebrali hostující obranu a poslední jmenovaný již lehce dostal puk až do branky.

Kladno (v bílém) nestačilo doma na Duklu Jihlava a padlo 2:5.
Jihlava ve šlágru ligy dominovala, Rytíři své šance nevyužili

Kladenským se přesto ještě podařilo duel zdramatizovat. Po návratu ze šaten v přesilové hře z dálky pálil Svedlund, jeho střelu ještě před brankářem tečoval Strnad a snížil tak na rozdíl jediné branky. Slávisté však větší drama nepřipustili. Vyloučení Vildumetze už po šesti vteřinách potrestal střelou z kruhů Krejčík.

Závěr utkání se nesl ve znamení gólové divočiny. Po dobré přihrávce Vlček z úhlu propálil Brízgalu. Další problém pro Rytíře znamenala přesilovka. Pohlednou souhru přesně zakončil Kverka. A zdálo se být rozhodnuto.

Přesto se Rytíři s tak výraznou porážkou odmítali smířit. Stav ještě korigoval tvrdou střelou Říha. Šestnáct vteřin před koncem pak přesilovou hru proměnil Hajný, na prohře Kladna však již nic nezměnil.

HC Slavia Praha – Rytíři Kladno 5:3

Branky a nahrávky: 8. Najman (Furch), 39. Krejčík (Ondráček, Šagát), 48. Krejčík (Šagát, Saňa), 53. Vlček (Kverka, Duda), 56. Kverka (Vlček, Ryzák) – 43. Strnad (Hajný, Svedlund), 58. Říha (Machač), 60. Hajný (Vampola, Kubík). Rozhodčí: Cabák, Obadal – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:8 + Veselý (SLA), Veber (KLA) 10 min, využití 2:2, střely: 26:38. Diváků: 1843. Třetiny:  1:0, 1:0, 3:3.

Slavia: Honzík – Duda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – Krejčík, Šagát, Ondráček – Doležal, Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Kubica, Najman, Furch.

Kladno: Brízgala – Říha, Zajíc, Veber, Kehar, Volráb, Svedlund – Kubík, Vampola, Strnad – Hajný, Machač, Vildumetz – Kružík, Kaut, Redlich – Bernat, Filip, Jelínek.