Ani snad nepřekvapí, že nejhůře vyšel z našeho hodnocení fotbalový SK Kladno, a.s., na druhou stranu nejlépe vyznělo pro hokejbalisty Alpiqu Kladno. Ti jsou největšími „šprty" sezony, jen o málo hůř dopadli Rytíři Kladno a FbC Kladno.

SK KLADNO, a.s.

Sestup do divize je průšvih a každý pád do nižší soutěže nelze hodnotit než známkou pět. Na druhou stranu je nutné vidět, že museli dostávat příležitost mladí hráči, kteří si nevedli špatně. Vzhledem k tomu, že SK patřil mezi nejmladší týmy soutěže, a zejména ve venkovních zápasech podával na jaře pěkné výkony, snižujeme známku na 4.

Pokud tým zaostává po fotbalové stránce, musí kvalitu zastoupit zvýšená bojovnost. Jelikož se hodnotí kolektiv a ne jednotlivci, celkový dojem je za 3. Ne u každého z hráčů čišela touha vypustit za Kladno duši.

Při všeobecném nedostatku firem podporujících sport jsou základním předpokladem fungování klubu dobré vztahy s radnicí a v tomto je vedení klubu propadající. Ze slabé ekonomické situace vyplývá mimo jiné nemožnost budovat tým s budoucností. Elitní fotbalový klub okresu opět jen přežíval. Vzhledem k tomu, že ani zastupitelé města nemají k SK takový vztah, jaký by si jeho tradice zasloužila, a klub má navíc na noze připevněnou těžkou kouli v podobě velkého stadionu, jenž je stále v jeho vlastnictví, hodnotíme vedení SK Kladno známkou 4.

V tomto směru je na stadionu Františka Kloze vše v pořádku, byť klub nedisponuje tiskovým mluvčím. Vstřícné je vedení, trenéři i hráči – 1.

Průměrná známka – 3.

RYTÍŘI KLADNO

Postup do play-off po dlouhých letech, celkově hodně povedená sezona nejprve s hráči z NHL a pak i se zbytkem týmu, jenž překročil všechna očekávání. Jeho jízda hlavně předkolem proti mistru z Pardubic byla úchvatná. Celková známka – 2.

Hokejisté jsou pořád velkými bojovníky. Působili jako skutečně kladenská parta, nechávali na ledě obvykle úplně všechno. Kladenské srdce pohaslo jako takové až po skončení sezony, někteří hráči, jak už to v profesionálním sportu chodí – šli do jiných klubů a jejich srdce bude tepat pro jiné. I proto je známka 2.

Vedení Rytířů bude vždycky pod palbou kritiky. Sice zlepšuje image Kladna, ale jeho slabinou pořád zůstává, že hráče, které dovychová do špičkové výkonnosti (třeba Piskáček, Valský), už není schopno podepsat. Vzhledem k tomu, že díry dovedlo zalepit velmi slušně (Tenkrát, Treille), dostává známku 2.

Komunikace s médii je na nejvyšší možné úrovni, těžko se dá něco vytýkat. Šikovný a nápaditý tiskový mluvčí, vždy ochotní manažeři Bartoš s Vejvodou. Známka 1.

Průměrná známka 1,75

FBC KLADNO

Postup do extraligy a zejména vítězné tažení play-off si zaslouží jedničku. Z pohledu hodnocení celé sezony to ale tak ideální nebylo. FBC totiž dlouho neměl jistotu, že si play-off vůbec zahraje – 2.

Pokud má někdo klubové motto: Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje, nic jiného než, že maximální odevzdání se v každém utkání se nepředpokládá. Začátek sezony ale v tomto směru vzorový nebyl, její finále však bylo co se týče srdíčka na jedničku. Hodnocení – 2.

Vedení klubu bylo ze začátku sezony na pranýři. Fanoušci mu zazlívali, že příchod hráčů z jiných klubů. Nakonec se ale ukázalo, že to byl dobrý krok. Jelikož dokáže klub s velkou mládežnickou základnou finančně zajistit a v hale Bios získat skvělé zázemí, je to za 1.

Také florbalisté co se týče komunikace s Deníkem nezaostávají. K ideálu schází jen větší aktivita, tzn. snaha vzít telefon a upozornit na nějakou novinku, zajímavost. Povinnost to ale není – 2.

Průměrná známka – 1,75

HBC ALPIQ KLADNO

Sportovně se týmu daří dlouhodobě. letos sice ani v jedné ze tří extraligových soutěží, které obsazuje, nevyhrál titul, ale aspoň do semifinále ve všech postoupil. Klub nesází na nákupy hvězd, ale spíše na poctivou práci s hráči, které si vychovává. Muži vyhráli i základní část extraligy, jejich hráči tvořili páteř národního týmu na MS v Kanadě. Známka – 2.

Ještě v úvodu sezony si trenér Kadlec lehce postěžoval hlavně na mladíky, že čekají, až jak to odbojují mazáci. Vše se ale rychle změnilo. Alpiq bojoval jako správný kladenský tým. Hodnocení – 2.

Vedení klubu je hodně úzké, jde o amatéry v dobrém slova smyslu. Prakticky na koleni se mu ovšem práce daří, více než stovka členů klubu těžko může mít výhrady. Vedení zajistilo díky perfektnímu stadionku domácí prostředí a dlouhodobě silný kádr, z něhož se odchází pouze za nabídkami, které se neodmítají… Hodnocení – 1.

Komunikace s médii je naprosto bez obtíží. Předseda klubu Lukáš Kubica, trenér Drahomír Kadlec i ostatní včetně hráčů jsou vždycky ochotní hovořit. Bezchybné, proto i zde známka 1.

Průměrná známka – 1,5.