Kdyby Rytíři odehráli  celý zápas tak, jako prvních pětadvacet minut, těžko by o body přišli. V úvodu byli plní pohybu a z tlaku vytěžil první gól sezony Matěj Pekr. Další šance pochytal výborný mladík v kadaňské bráně Dvořák, ale na začátku druhého dějství se poprvé v nové sezoně uchytila osvědčená spolupráce z minulého ročníku – Přikryl zpoza klece našel Strnada a nový kapitán týmu zvýšil.

Jenže tím pozitiva nadlouho končila. Kadaň pustila do hry chyba Kehara, po níž Müller pěkně překonal  brankáře Cikánka, který po dobrých výkonech v přípravě dostal přednost před Kopřivou. Cikánek si následně zachytal nejvíc v zápase, ale na perfektní kadaňskou přesilovkou souhru zakončenou opět Müllerem.

Jenže poslední dějství patřilo celé Rytířům. Dvořák sice jejich šance dlouho lapal po vzoru čaroděje ze země Oz, odolal i při minutu a půl dlouhém oslabení Kadaně tří proti pěti. Ale Kladno se nevzdalo, bušilo na jeho vrata dál a osm vteřin před koncem Strnad přece jen dorážkou puk za kadaňského hrdinu dostal.

Domácí asistent trenéra Pavel Patera byl spokojen s první a třetí třetinou, "To jsme si za tím opravdu šli. Když jsme dali na 2:0, tak jsme ale začali zbytečně bláznit, Kadaň nás po právu potrestala a po dvou třetinách mohlo být klidně horší skóre, než bylo," uznal Patera, protože hosté měli za stavu 2:2 dost velkých šancí. Nakonec ale domácí přidali na tempu a rozhodli v závěru. "Když dáte gól osm vteřin před koncem, tak je to hodně šťastné. Zápas vypadal spíš na remízu, ale přiklonilo se k nám dnes štěstí, za což jsme rádi," dodal Patera. 

Hostující Robert Kaše, otec nadějných bratrů řekl, že s mladým týmem musí každý zápas hrát na krev. "Tenhle se nám celkem  podařil ze strany oslabení - hráli jsme jich opravdu hodně, ale nedostali jsme z nich gól. Na druhé straně byla vidět zkušenost hráčů, kteří umějí podržet puk, zatímco naši mladí jsou spíše janci. Místo, abychom podrželi puk, tak to kolikrát odhazujeme," štvalo ho. Celkově ale Kadaň poprávu pochválil. "Musím to udělat a myslím si, že i pro diváky to byl zajímavý hokej."

Rytíři Kladno - Trhači Kadaň 3:2 (1:0, 1:2, 1:0). Branky a nahrávky: 4. Pekr, 21. J. Strnad (R. Přikryl, Kehar), 60. J. Strnad (Štindl) – 26. J. Müller, 31. J. Müller (Šťovíček, Rob).  Rozhodčí: Škrobák, Obadal – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 3:8 + Müller (KAD) 10 min.. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:14. Diváci: 1693.
 
Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, Veber, Štindl, Kehar, F. Matula, Lenďák – D. Tůma, Machač, J. Kloz – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – Lorraine, T. Kaut, Svedlund – Bláha, Kubík, Redlich.

Kadaň: Tadeáš Dvořák – Trefný, Buchtela, Szathmáry, L. Chalupa, Blaha, R. Černý – Chrpa, Hejcman, J. Havel – J. Müller, Rob, Šťovíček – Tůma, Rindoš, Wágner – Ringler, Kohút, Tupý.