Papírový favorit tohoto klání, myšleno postupujícími ambicemi se ohánějící Kladno, v obou střetnutích doplatil na to, že výkon jeho strážce svatyně nebyl hoden možná ani prvoligové úrovně, natož extraligové.

Košarišťan i Brízgala prostě jistotou neoplývali. Prvně jmenovaný dostal v sobotu minimálně dva laciné góly. První a rozhodující čtvrtý si za rámeček dát nemohl.

Také proto trenéři Kladna sáhli k výměně gólmanů (kterou žádali i fanoušci) a v neděli se do brankoviště postavil jeho kolega.

Jenže nerozchytaný Brízgala, který šel mezi tři tyče po více než měsíci, byl ještě horší. Tři jihlavské trefy šly na jeho vrub, čtvrtou si dal obránce Frye sám.

I s takovými chybami ale může být tým úspěšný, pokud je produktivní. Jestliže ale máte proti sobě totální opak v podobě jihlavského gólmana Maxima Žukova, je to přetěžké. I pro tak šikovné střelce, které Kladno ve svých řadách bezesporu má.

Žukov čelil takřka dvojnásobnému počtu střel než domácí gólmani, přesto za svá záda pustil jen čtyři puky, tedy polovinu, co Kladenští.

Také on pustil jednu hloupou branku a dal tím Kladnu v neděli šanci, nicméně desetiprocentní rozdíl v úspěšnosti zákroků se logicky projevil i na výsledcích.

Toho si je vědom i kouč Dukly Viktor Ujčík: „My naštěstí máme za sebou zeď jménem Max. To dodává klukům hroznou sebedůvěru a takový ten potřebný klid, že on to pochytá a my vepředu něco dáme. Díky tomu je stav dva-nula.“

„Chytá dobře,“ stroze uznal i domácí útočník Tomáš Pitule, podle něhož tým málo pomohl Adamu Brízgalovi. „Adam je super kluk a všichni jsme mu chtěli pomoct… Nevím no… Zase první gól… Prostě jsme mu pomohli málo,“ soukal ze sebe.

Pokud se kladenští brankáři nezvednou v jihlavských odvetách, které jsou na programu ve středu a čtvrtek vždy od 17:30 hodin (středeční duel vysílá ČT sport), Dukla může začít stavět extraligový kádr.