Hrdinou zápasu byl kapitán Kladna Pavel Patera. Nestárnoucí centr v závěru druhé části dvěma krásnými brankami dovolil svému celku odskočit na rozdíl tří gólů.

Rytířům bravurně vyšla už prví třetina. Ačkoliv Kometa skvělým pohybem ukazovala, že na dálnici D1 žádnou energii neztratila, nedala ani gól a sama naopak ze dvou nebezpečných akcí inkasovala. Trvaje překonal nejprve nečekanou ranou z úhlu Tenkrát a v závěru prvního dějství dorážel za Trvaje zblízka Treille.

Oba nejlepší střelci Středočechů tak pokračovali v malé soukromé válce, oba zaznamenali po sedmém úspěchu v sezoně, Francouz ale později opět svému spoluhráči utekl.

Jejich tým zahájil ve velkém stylu i druhou část a nenechal se přibrzdit smůlou v koncovce ani nádherným snižovacím gólem brněnského T. Svobody po parádní souhře s Němcem a Kempným.

Přišly už zmíněné odpovědi Pavla Patery. Kapitán nejprve překonal Trvaje parádně k tyči. Dvanáct vteřin před koncem třetiny pak dostali Rytíři první výhodu přesilovky v utkání a už za pět vteřin ji využili! Kaberle na modré našel mezi kruhy Pateru, ten si počkal a vymetl šibenici Trvajovy klece – 4:1!

Do poslední části už brněnskou gólmanskou jedničku vystřídal Čiliak a dlouho držel naděje hlavně při šancích Treilleho a Daleckého. Kometa se tlačila dopředu, výtečně ale chytal Chábera. Místo toho udeřilo na druhé straně, když nacvičenou přesilovkovou kombinaci s Dragounem poslal neomylně za záda Čiliaka Treille.

A Rytíři tak poprvé v sezoně vyhráli dvakrát po sobě za tři body a poprvé také poslední třetinu.

Rytíři Kladno – HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 2:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. S. Treille (Rudovský, T. Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, David Růžička), 40. Patera (T. Kaberle), 51. Treille (Dragoun) – 27. T. Svoboda (Němec, Kempný). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Charvát, Frodl. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 2592.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera,Černošek, Majeský – Tenkrát, Patera, Kuchler – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Lukáč, Havlíček – Strnad, Machač, Bajaruns. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Kometa Brno: Trvaj (41. Čiliak) – Kováčik, Jan Hanzlík, M. Hruška, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda – T. Svoboda, Němec, J. Káňa II – Dočekal, J. Hruška, Burian – Jenyš, P. Mrázek, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.