To vše za účasti pěti týmů, z nichž nejvíc pozornosti sklidil hlavně tým Ondřeje Pavelce, v němž letos sice scházel Michael Frolík hrající finále Stanley Cupu, ale jako vždy nastoupili Jakub Voráček, Jiří Tlustý nebo Radek Smoleňák.

„Jsme rádi, že se to povedlo," klidně říkal Jakub Andrýsek z týmu pořadatelů. Právě on se stará o přísun nejzajímavějších dresů do tradiční dražby. Jen ta samotná vynesla padesát tisíc korun. „Hokejisté se dražby účastnit nechtěli a raději už předem věnovali čtyřicet tisíc, mančaft Václava Skuhravého (někdejší karlovarský hokejista byl velkým kamarádem Michala Ježka a měl v týmu) vybral 22500 korun!

„Je super, že se někdo našel a že peníze dá na takovou věc. Je to vlastně to jediné, co člověk teď může udělat. Vlastně bychom byli raději, kdybychom tady hrát nemuseli, kdy se ta věc tehdy vůbec nestala. Bohužel se to stalo a všichni se snaží pomoci tak, jak umí," povídal fanoušky obletovaný Ondřej Pavelec.

Jeho tým nakonec skončil v Knovízi druhý. Díky famóznímu výkonu brankáře Smoleňáka přetlačil fotbalové o malinko lepší výběr Václava Skuhravého, ale na fotbalisty-profíky z SK Slaný si nakonec nepřišel. „Všem jsme poctivě nasázeli tři branky, nikomu jsme nenadržovali," usmíval se předseda SK Zdeněk Keňa Hořejší, podle něhož se akce vydařila maximálně.

Zůstal dlouho do noci a zůstávali i slavní hokejisté, byť Pavelec s Jakubem Voráčkem měli být na vyhlášení Zlaté hokejky.

„Myslím, že by nebylo dobře, kdybychom z Knovíze odjeli. Na vyhlášení to snad pochopí, omluvili jsme se už dříve. Bohužel se akce kryjí a ta v Knovízi je pro potřebnější věc," mínil Ondřej Pavelec.

Jeho parta ještě s Jirkou Tlustým a Radkem Smoleňákem však měla hned v neděli jiné povinnosti. Do Knovíze totiž dorazila z jižních Čech, kde se docela zásadně podílí na natáčení filmu Babovřesky 2. A hned druhý den ráno měla na filmovém place další nástup. „Pro kluky pošlu auto, protože opravdu v neděli ráno v 8.15 je nástup na placu. To ale ještě nevědí," smála se produkční Babovřesků 2 Michaela Flenerová, která do Knovíze dorazila také a přivezla dokonce od štábu 20 tisíc korun na konto Nikolka.

Sama pak vydražila dres Ondřeje Pavelce za rekordní částku sobotního odpoledne – 15 tisíc korun!

Rozhovor s Michaelou Flenerovou o tom, jak dobří jsou Kladeňáci herci, jak moc ji zlobí, jak se k filmu dostali a kdy bude dvojka Babovřesků debutovat na filmovém plátně, čtěte v úterním Kladenském deníku (25.6.). 

Poděkování rodiny Ježkových

Děkujeme vedení fotbalového oddílu Sokola Knovíz a všem jeho členům za velice kvalitně uspořádaný fotbalový turnaj - Memoriál Michala Ježka. Rovněž děkujeme všem mužstvům, která se turnaje zúčastnila.

Manželka Michaela, dcera Nikolka, rodiče a ostatní příbuzní