Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Za záludný krosček byl bit jako žito

Kladensko – Posledním kolem o víkendu skončil hokejový meziokresní přebor. A právě až jeho závěrečné dějství rozhodlo o celkovém vítězi.

12.4.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Situace byla hodně dramatická, neboť zápas Černošic B s Tygry Černošice skončil remízou 5:5 a stejný výsledek se zrodil i v zápase Obecnice s Žilinou. Černošice B a Obecnice tedy měly shodný počet bodů. Díky lepším vzájemným zápasům nakonec slaví titul Obecnice.

Ta ale měla v duelu se Žilinou velké starosti, poněvadž v poslední třetině musela dohánět na slánském zimáku dvoubrankové manko. Bod, jenž jí v konečném účtování zajistil primát, trefila dvě minuty před koncem.
„Bylo to pěkné, vypjaté utkání, v němž soupeř mocně dotahoval a nakonec to dokázal,“ konstatoval trenér Žiliny Karel Stříbrný a dodal, že podle soupeřových slov byl jeho tým o kousek lepší, avšak na straně Obecnice bylo štěstí. Žilinští se díky lepším vzájemným zápasům s Lány stali mistry Kladenska.

Vítězně se loučil s nepříliš vydařenou sezonou Důl Kladno. V Hořovicích vyhrál první třetinu 6:1, pak ale polevil a na začátku třetího dějství domácí snižovali už na 7:5! Netrvalo však dlouho a hosté přidali osmou branku, jež nakonec byla zlomovým momentem zápasu.

Její střelec byl vzápětí jedním ze soupeřů krosčekován na hlavu. „Vletěl do toho náš brankář, který toho kluka seřezal. Rozhodčí hořovického hráče vyloučili do konce utkání, správně ale měli jít oba,“ uznal trenér František Dykast.

Jeho tým nakonec zvítězil 12:6, poněvadž vyloučený hráč domácích patřil ke klíčovým postavám svého týmu.
Kladno se tak loučilo pěkným výsledkem a dobrou hrou. Zřejmě se také začíná blýskat na lepší časy. „Přestalo se mluvit o tom, že to do příští sezony nepřihlásíme. Kluci slíbili, že přivedou nějaké hokejisty,“ těšilo Dykasta, jehož tým skončil šestý.

Páté Lány měly zápas se Žebrákem předehraný a dostala se před ně Žilina.