Bude tahle hokejová vzpoura pro Rytíře tím spásným medikamentem na jejich nemocné duše? Klidně se to může stát. To, co předvedlo Kladno v závěrečné fázi duelu, bylo něco neskutečného a najednou, jako mávnutím proutkem kouzla, se bídní hokejisté zralí na přeřazení do krajského přeboru změnili v borce, kteří by dostali snad i Anaheim, a to je současný hokejový pojem.

Pardubice přitom body nutně potřebovaly. Určitě víc než Kladno, které - i když vám to oficiálně nikdo neřekne, je odsouzeno k baráži. Ale potřebovalo úspěch také.

Aby vědělo, že se s ním musí ještě počítat.

Že z jeho ledu nebude každý vozit body jak se mu zlíbí.

Že ještě modrobílá parta na hokejové mapě cosi znamená.

A tak bojovalo celé utkání, vzdor opět mizernému scénáři. Soupeř proměnil hned první přesilovku. V polovině utkání využil brejk. A pak Slovák Tybor vymetl růžek.

Jan Kolář byl u všech tref a musel se cítit jako v ráji. Možná až moc, odflákl totiž trestné střílení v úvodu třetí části.

Chábera ho polapil a nastartoval Rytíře. Těm pomohly i dva hloupé fauly hostů ve 47. minutě.

Dvouminutovou přesilovkou pět na tři Kladno nepohrdlo, Rudovský snížil. A po něm z další přesilovky dotlačil puk za záda gólmana Hudáčka Kuchler.

Hrstka nejvěrnějších diváků, která zlostně řvala ve druhé třetině My chceme Kladno! najednou ožila. Hnala Paterovu partu za vyrovnáním. Obstaral ho Doudera. Nahození od modré, to znají Kladeňáci jen ve své síti, teď se vše otočilo.

Jak snadné na pohled!

„Furt někoho hledáme nebo hrajeme po rozích. I já taky volím kolikrát nahrávku místo střely. Teď jsem zavřel oči a vypálil jsem. Jsem rád, že to tam nakonec spadlo," těšilo Milana Douderu.

Najednou i jinak neškodní hráči zářili. Tenkrát se prošel celou pardubickou obranou, ale famózní akci v prodloužení nedotáhl a nechal slavit jiné.

V nájezdech sice na Douderův skvělý pokus odpověděl už úplně jinak než v základní době Kolář, ale pak se rozjel Dragoun a nezaváhal - 4:3!

Skvělý výběr kouče Čelanského, který nevsadil na hvězdné veterány, ale šikuly, co jim zápas vyšel.

Teď si mohou užívat krátké euforie, do olympiády je ale čeká ještě těžká robota. Hodně štěstí do ní.

VIDEO Z NÁJEZDU MILANA DOUDERY JE ZDE

Hlasy trenérů:

Jan Neliba (Kladno): „Pustili jsme Pardubice do třígólového vedení a byli jsme v kritické situaci. Soupeř měl na hokejce čtvrtý gól. My jsme to nastartovali ve vlastním oslabení, kde hráči začali konečně padat do střel. Pak jsme využili přesilovku pět na tři a ještě jsme to nevzdali. Chtěl bych hráče za poslední třetinu vyzdvihnout. Našli jsme charakter, který hledáme. Je to odrazový můstek k dalším zápasům."

Zdeněk Venera (Pardubice): „Dneska jsme tady jednoznačně dva body ztratili. Nesmí se stávat, abychom ve třetí třetině promarnili tříbrankový náskok. Byl to tam z naší strany trestuhodný výkon. Nejdříve jsme lehkovážně zahodili několik šancí včetně trestného střílení a přesilovky. My jsme nechali přesilovkou pět na tři nastartovat Kladno. První dvě třetiny byly z naší strany, jak jsme si představovali. Takový zápas bychom neměli ztratit."

Rytíři Kladno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 49. Rudovský (Patera, Kuchler), 54. Kuchler (Tenkrát), 56. Doudera (Bajaruns), rozhodující sam. nájezd Dragoun – 4. Cetkovský (Kolář, P. Sýkora), 27. Kolář (T. Zohorna, Tybor), 30. Tybor (Kolář, V. Kočí). Rozhodčí: Šír, Minář – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 2165.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, Jankovič, Doudera, Majeský, Černošek, Gutwald – Tenkrát, Patera, Kuchler – Bajaruns, Dragoun, Zagrapan – Rudovský, Dalecký, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Pardubice: Hudáček – Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček – P. Sýkora, Cetkovský, Somík – Radil, T. Nosek, Pjanov – Kolář, T. Zohorna, Tybor – Číp, Moučka, Mozer. Trenéři: Venera a Říha ml.