Rytíři mají po skvěle sehrané skupině o baráž jistotu, PZ budou o šanci zahrát si elitní soutěž bojovat od dnešního dne v baráži, kde vedle Poruby narazí i na celky, které skončily na posledních příčkách nejvyšší soutěže – Vsetín a Jihlavu. Právě na Vysočině nastoupí svěřenci Vladimíra Kameše cestu za svým snem.

„Moc se těším, pro děti je to zpestření sezony a doufám, že se o extraligu poperou. Nejsem ambiciózní, moc kolem toho nekřičím, ale byl bych rád, kdyby to dokázali," přál si slavný odchovanec PZ (legendární pracovní zálohy), které českému hokeji vychovaly řadu skvělých borců počínaje Jágrem či Paterou.

Podle Kameše je v kabině PZ cítit velké odhodlání a euforie. Pro pár hráčů není baráž novinkou, poněvadž si ji zahráli už před rokem. „Vyzkoušeli jsme si to a víme, jak to vypadá. Je jen na klukách, jak s tím naloží. My trenéři jim věříme. Když se to však nepovede, tak je to pořád jenom sport, nejde o život," prohlásil mistr světa z roku 1985.

Do baráže o extraligu povede juniory PZ už počtvrté, přičemž jednou se jim podařilo ji vyhrát a postoupit.

Pokud by se to povedlo znovu, klidně by extraligu zkusili. „Na Kladně dřív hrály oba juniorské celky nejvyšší soutěž pravidelně, proč bychom se tomu bránili. Nikdo neví, jak se sejdou ročníky," řekl Kameš s vědomím, že hráčů v mládeži ubývá.

O soupeřích prý mají slušné povědomí. Třeba pokud by loni ve Vsetíně vyhráli, mohli být v extralize už letos. „Měl nádherné domácí prostředí. Odhaduji, že tam bylo dva a půl tisíci diváků. Pro některé naše hráče to byl zážitek na celý život," uzavřel Kameš.

Program baráže
Jihlava – PZ Kladno (dnes), Poruba – Kladno (neděle 23. března), Kladno – Vsetín (středa 26. března, 17.00), Kladno – Jihlava (sobota 29. března, 13.30), Kladno – Poruba (pondělí 31. března, Vsetín – Kladno (čtvrtek 3. dubna).