I Josef Zajíc mladší tuší, že Rytíře čeká možná nejsilnější prvoligový soupeř. „Máme zase sebou zápas v Přerově, kde to bylo náročné už atmosférou plného zimáku. Ale Budějovice jsou hokejově asi lepší a musíme se připravit. V přípravě jsem proti nim hrál jednou a porazily nás, i když nenasadily svou nejlepší Strakovu lajnu. Nicméně i tak si myslím, že když zahrajeme dobře, můžeme je zvládnout," dodal chlapík, který u Malše působil ještě před třemi lety.

Do mužského hokeje vstoupil naplno v této sezoně, byť v minulé vypomohl mužům ve dvou zápasech. Adaptoval se skvěle – nekazí, dobře rozehrává, pozičně nemá starost. Není divu, že chodí i na přesilovky. „Já se cítím dobře, kluci mi pomáhají. Na tempo už jsem si docela zvykl a hraje se mi fajn," těší borce, jehož největším fanouškem je babička z tátovy strany.

Ta po utkání se Šumperkem sveřepě trvala na tom, že autorem třetí branky Kladna nebyl údajně tečující Tomáš Pitule, ale právě Josef Zajíc. A měla pravdu, zápis se později změnil. „Babička je moje absolutně největší fanynka. A podle ní dám gól, i kdybych se nedotkl puku," smál se obránce. „Ale jsem rád, že mě takhle podporuje. Gól chcete dát samozřejmě pokaždé," dodal talent kladenského hokeje.